Publikováno 21/04/2014 07:47:50 v kategorii Muži A (1739x přečteno)

Až nečekaně lehký zápas

V důležitém zápase jsme se utkali s naším dosud jediným přemožitelem v sezóně - Slovanem Horní Beřkovice

Utkání bylo důležité z několika důvodů. Měli jsme se popasovat s týmem, který na tom byl s bodovým ziskem podobně. V případě výhry se mohl na nás dotáhnout na jeden bod, my naopak jsme mohli svůj náskok v čele tabulky navýšit na 7 bodů. Kromě dlouhodobě zraněných hráčů (Zdenda, Broža), jsme navíc nemohli počítat ani s Alešem. Přesto se nám podařilo namixovat vítězný koktejl. Před samotným utkáním došlo k jedné úsměvné situaci. Hosté neměli k dispozici celou sadu dresů, neboť správce jim zabalil pouze polovinu. Poskytli jsme jim tedy jednu naši sadu, a proto nezasvěcený divák si musel připadat jak v přátelskému utkání, kde se proháněly Dolany proti Dolanům. Hosté se i možná kvůli tomu necítili ve své kůži, neboť jsme je už od samotného začátku zatlačili na jejich polovinu. Naše celoplošné napadání činilo beřkovickým obrovské problémy a díky tomu jsme se dostali k několika šancím. Celý tým od začátku šlapal na 100 %, koncentrovaně, nevypouštěl jediný souboj, přesně plnil náš předzápasový plán. Po několika slibných příležitostech se po rohovém kopu trefil Lupen a oslavil tak ve svém druhém startu za Dolany první branku v našem dresu. Za pár minut bylo ještě veseleji, když po neuvěřitelné kombinaci Steva, který uvolnil exkluzivní patičkou Dawa, který zvedl hlavu a našel přesnou přihrávkou mezi beky Semiče (kde se tam vzal ???), který s přehledem zvýšil na rozdíl dvou branek 2:0. Hosté byli opaření, určitě takový průběh a rozdíl ve výkonech nečekali a byli rádi za poločasovou pauzu. Patrik se totiž v první půli v naší brance nudil a živo bylo jen při jedné standardce, kdy míč propadl mezi obránce, ale hosté naštěstí obranný val neprostřelili. Nakopávané míče pak Patrik sbíral v pohodě. Naším cílem do druhé půle bylo nepolevit. Hosté se začali více pokoušet o střelbu, zejména střelbu z dálky, ale pokusy končily hodně mimo či je chytal spolehlivý Patrik. Navíc se nám podařilo zvýšit, kdy po přihrávce Dawa přišel přetažený centr zprava, z voleje jej trefil Steve, reflexivní zákrok brankáře znamenal míč před prázdnou brankou a dorážka hladového Píti skončila tam kde jsme si přáli míč vidět nejvíce 3:0. Za chvíli bylo ještě veseleji, když z podobné situace Steve přihrával před branku a hostující stoper uklidil míč do šibenice sám 4:0. Ke cti soupeře patří to, že neustále bojoval o co nejlepší výsledek. Přinutil Patrika ke dvěma výborným zákrokům, aby posléze po standardní situaci vykřikl Patrik obligátní „já jdu“ a míč skončil v brance 4:1. Poslední slovo měl Kopýtko, který vstřelil nádhernou branku. Očití svědkové mluvili o dvou variantách. Nejprve varianta číslo jedna – nepovedený centr přeloboval brankáře, varianta číslo dvě, Kopýtko se podíval kde brankář stojí a krásně ho přehodil. My už samozřejmě víme jak to bylo, nutno říci, že Honza si za předvedený výkon branku zasloužil. Je jedno jak, ale vstřelil ji 5:1. Tímto výsledkem také zápas skončil. Bylo to až překvapivě snadné. Nevím s čím hosté přijeli, či zda jsme je zaskočili, nicméně za pozitivní považuji fakt, že se hrál z obou stran pěkný fotbal, stranou zůstaly nesportovní výlevy, skutečně se bylo na co koukat. Kvalitní výkon předvedla i trojice rozhodčích, po zápase si všichni podali ruce, tak by to mělo být. Neusněme na vavřínech, máme před sebou ještě spoustu kroků, ke všemu je potřeba přistupovat zodpovědně. Chválit jednotlivce nebudu, dnes vyhrál tým s velkým T, na hřišti nebyl slabý článek, každý si odpracoval to co měl. Osobně jsem viděl jeden z nejlepších zápasů dolanských v posledním roce. Jen tak dál.

Sokol Dolany - Slovan Horní Beřkovice 5:1 (2:0)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád (68. Pixa), Svoboda T., Doubek - Suško, Špička - Holeček, Vondra, Lupták - Kopecký (80. Jindřich L.), Svoboda (84. Dobš)
Branky: 17. Lupták, 30. Semerád, 54. Holeček, 61. vlastní (Dvořák), 79. Kopecký - 72. Antoš Rozhodčí: Chládek - Kudrna, Šťastný Delegát Antoš