Publikováno 29/04/2014 07:53:53 v kategorii Muži A (1572x přečteno)

Splněná povinnost, druhá půle údržba

Áčko jelo do Vraňan pro tři body do tabulky

Bez Semiče, Lupena, Dawa, Zdendy či Aleše, zato s navrátilcem Honzou Brožkem už na střídačce, s Lukášem Jindřichem v základní sestavě, jsme vyrukovali na celek Vraňan, který se v podzimním utkání u nás prezentoval bojovným a běhavým stylem. Do utkání jsme vstoupili svižně s cílem co nejrychleji rozhodnout utkání v náš prospěch. Po dvou pokusech Lukáše Jindřicha, kdy nezakončil své šance střelou na branku se po perfektní práce Kopýtka tento mladík dostal do šance a proměnil ji 0:1. Hned za chvilku byl tentýž hráč faulován ve velkém čtverci, ale píšťalka sudího zůstala němá. Věřili jsme však, že i přesto dáme branky a rozhodneme. Nadále jsme si totiž vytvářeli střelecké příležitosti a po důrazu Steva si tento hráč věděl rady znovu 0:2. Kopýtko se tentokrát převtělil do role nahrávače, první dvě branky jsme totiž vstřelili zejména jeho zásluhou. Za malou chvíli přišel krásný moment, kdy po pěkné akci plné narážeček přišel od Špícy krásný centr na Cigiho, který z jedné přiťukl a nalil Stevovi, který rozesmutnil domácí potřetí 0:3. Nadále jsme útočili a dočkali se další branky po pěkné akci, kdy se k míči dostal Kadeřábek Perdy, který hezkým a technickým obstřelem na zadní tyč zajistil pohodlné čtyřbrankové vedení 0:4. Druhý poločas lze nazvat údržbou. Nic jiného totiž pro to co jsme předváděli ve druhé půli nevystihuje naši hru. Nedá se říci, že bychom se nechali tlačit, spíše jsme zvolnili tempo a často jsme na úkor kvality volili individuální řešení. Ne každý hráč byl na hřišti disciplinovaný na svých postech a často se stávalo, že obránce útočil a nechával svůj prostor nezajištěný. Přesto se nedá říci, že bychom měli málo šancí. Minimálně Cigi měl dvě dobré příležitosti, střídající Broža trefil břevno hezkou střelou z úhlu. Spoustu šancí pochytal domácí brankář, nicméně náš výkon už neměl takové tempo a kvalitu. Domácí se za zvýšené úsilí odměnili gólem, který po laxním bránění vstřelil domácí hráč z hranice vápna. Utkání se v klidu dohrálo. Hodnocení utkání je jednoduché, do poločasu jsme rozhodli, druhý poločas se trochu vymykal tomu, co v sezóně předvádíme. Je potřeba se tudíž koncentrovat na každý zápas a na každou jeho minutu. Jsem zastánce názoru, že každé chvilkové podcenění se nám může vrátit, jak se nám to v minulosti stávalo. Z jednotlivců chci pochválit Ondru Suška, který podal velmi dobrý výkon, stejně jako Bad, který neúnavně konstruktivně vypomáhal při útočení a stíhal se i vracet. Svou celozápasovou premiéru v dresu áčka zvládl výborně i Lukáš Jindřich, který prokázal, že se s ním může počítat. Rezervy jistě má, nicméně to není důvod ke kritice, která se na něj v průběhu utkání snášela, viz. třeba „je línej, co tam dělá…“, naopak z mého pohledu podal kvalitní výkon, stíhal se disciplinovaně vracet a to i bez faulů. Navíc se snažil hrát technicky a spolupráce se Stevem či Špícou mu dala více než několik tréninků. Další zápas hrajeme doma se Sazenou a je potřeba se připravit důsledně. Ještě je několik schodů, které musíme vystoupat za naším cílem.

AFK Vraňany - Sokol Dolany A 1:4 (0:4)
Sokol Dolany A: Mareš - Pixa, Svoboda T., Doubek - Suško, Špička - Holeček, Vondra, Dobš (46. Brožek) - Jindřich L., Kopecký (52. Morávek V.)
Branky: 20. a 33. Vondra, 8. Jindřich L., 39. Dobš Rozhodčí: Dudok