A že se bylo na co dívat !

05/05/2014 09:33:31

A že se bylo na co dívat !
Zápas se Sazenou byl pro nás tréninkem před těžkým zápasem v Počaplech.

Kdo přišel tak určitě nelitoval. Nechtěli jsme nic podcenit, nicméně soupeř nám to svým výkonem dost usnadnil. Nebýt brankáře, mohlo být skóre o dost lepší. Postupem času jsme začali hrát hodně na krásu na úkor kvality v zakončení. Ono je to zvláštní, stav utkání se měnil již ve 3. minutě, kdy Steve po dobré práci Bada netradičně pravou nohou tečovanou střelou prostřelil brankáře hostí. Když za dvě minuty po parádní akci našich mladíků vstřelil přes hlavu David druhou branku, bylo v podstatě po zápase. Přesto se ještě trefil přesnou dorážkou Broža a upravil stav utkání na 3:0. Ten den měl velkou chuť hrát a spíše jsme se obávali nějakého zranění. Naštěstí soupeř hrál korektně. K vidění poté byly neproměněné šance Píti (skoro na pole), Steva (břevno z pár metrů), Špícy (ten spálil gólovku po přihrávkách na penaltu), to samé předvedl Broža. Nastalo hluché období plné exhibičních přihrávek až do kuchyně, kudrlinek a celkově trochu laxnějšího přístupu. Patrik tudíž musel vytáhnout krásný zákrok a uchránil si tak čisté konto. Na konci tohoto neproduktivního období nás probral Steve, který krásně pověsil míč do branky počtvrté 4:0. Nicméně do druhého poločasu šli na hřiště dva noví hráči, Pixliče vystřídal Perdy a Davida Cigi, oba tak nějak zapadli do atmosféry střetnutí, kdy jsme si najednou začali vytvářet spoustu příležitostí, hosté vystřelili jedovku, kterou náhradník Přemek vytáhl brilantním zákrokem. Hosté dostali chuť hrát, ale Bádě byl proti, zatáhl po krásné přihrávce k vápnu odcentroval a Broža po zpracování míč trefil z voleje přesně 5:0. Nastalo dlouhé trápení v koncovce, hostující brankáře se potil a potil po gólovkách Špícy (ten měl ale den !!!) či Cigiho, který dvakrát pěkně vystřelil z vápna. Šancí jsme měli dost na tři zápasy, ale neujala se žádná. Až se na to nemohl dívat Broža a krásně zavěsil na 6:0. Hosté se neprosadili, přesto měli jednu šanci, kterou vychytal Přéma, za což si vysloužil aplaus publika, které se opět sešlo v pěkném počtu. Aplaus pokračoval i v situaci v 88. minutě, kdy se Sazené podařilo vstřelit čestnou branku – kdo neviděl neuvěří, kdo viděl nezapomene, ať se Přéma pochlubí sám :). Poslední slovo jsme ovšem měli my, když po průniku s chutí hrajícího Broži dostal Vojta krásnou přihrávku napříč vápnem a ten do prázdné branky pojistil na 7:1. Výsledek hezký, hra poměrně slušná, i když asi v jiném tempu než jsme čekali. Velký vykřičník nad velkým množstvím spálených šancí, v jiných zápasech by nás to mohlo mrzet. Velké pozitivum je návrat Honzy Brožka do základní sestavy áčka, který oslavil hned hat-trickem. Příští týden nás čeká těžký zápas včetně souběhu s rezervou, je potřeba se pořádně připravit.

Sokol Dolany - Sokol Sazená 7:1 (4:0)
Sokol Dolany: Mareš (46. Vlasák P.) - Pixa (46. Dobš), Svoboda T., Doubek - Suško, Špička - Holeček (77. Morávek V.), Vondra, Brožek - Svoboda D. (46. Jindřich), Lupták (60. Morávek O.)
Branky: 3. a 40. Vondra, 10., 56. a 86. Brožek, 5. Svoboda David, 89. Morávek Vojtěch Rozhodčí: Němeček