První mečbol nevyužit

02/06/2014 09:56:30

První mečbol nevyužit
K těžkému utkání jsme nastoupili na domácím hřišti proti nepříjemným Všestudům.

K samotnému utkání pouze velice stručně. Možná, že budu střílet do vlastních řad, ale sám vím po zkušenostech z loňského roku, jak je těžké pracovat s psychikou u mladých hráčů. Starší hráči – rozuměj zkušenější pak krizové momenty zvládají paradoxně ještě hůře. Proto výsledek nás sice nepotěšil, ale charakter mužstvo má a to je pro další průběh důležité. Neustále jsme bušili do zavřených vrat výborně organizované obrany hostí, kteří mají společně s námi nejlepší defenzivu v soutěži. V prvním poločase se hrál rychlý, svižný a důrazný fotbal, ve kterém hosté sázeli na rychlé protiútoky a každou naši chybu se snažili potrestat. Opticky jsme měli převahu, ale ta narážela na dobře a rychle zformovanou obranu. Hosté se mohli ujmout vedení po megaminele Hese, ale brejk dva na brankáře hosté zkazili ukvapenou střelou vedle. Od té chvíle už si hosté žádnou šanci nevypracovali, když nepočítáme rohové kopy či trestné kopy okolo vápna, které spolehlivě sbírala obrana či Patrik v naší brance. Dost kontroverzní moment byl zákrok hostujícího obránce na Steva ve vápně, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V prvním poločase jsme měli poměrně dost ze hry, ale nedokázali jsme zakončit, chyběl buď kousek k dorážce či byly střely zblokované, protože hosté se snažili bránit jak o život a doslova padali do střel. Přesto v našem výkonu chyběla pověstná lehkost a já jsem přesvědčen o tom, že v tomto utkání více pracovala hlava než jindy. Druhý poločas jsme začali v podobném duchu, výsledkem byla po zvýšení důrazu ve vápně velká šance Zdendy, který ovšem těsně před brankou míč netrefil tak jak by si představoval. Množily se standardní situace, několikrát se zaskvěl brankář hostí. Pokud mám být objektivní, tak pokud se o prvním poločase dalo mluvit jako o bojovném a vyrovnaném, ve druhé půli tak od 70. minuty se hosté stáhli skoro všichni a bránili jak o život. V takovém případě je nutné trpělivě kombinovat a hlavně přesně kombinovat a pohybovat se, neukvapovat se. Bohužel někteří hráči nezvyklí na tlak začali chybovat a díky tomu umožňovali bojovným hostům hru účinně rozkouskovat. Naštěstí se nám podařilo nepřipustit žádné rychlé protiútoky a po sérii závarů, hlaviček a šancí jsme dohráli utkání do remízy 0:0. Poprvé v sezóně jsme si vyzkoušeli rozstřel, který hosté vyhráli 3:2, když za nás skóroval Páťa a Steve, naopak neúspěšnými exekutory byl Špíca, Pixlič a Lupen. Sám za sebe si myslím, že ne vše bylo tak negativní, jak bylo některými fanoušky vnímáno, nicméně i ne tak pozitivní abychom se mohli prsit. Je potřeba pracovat do dalšího zápasu a potřebné body ukořistit. Závěrem si dovolím jeden osobní názor, se kterým možná někdo souhlasit nebude, ale je to pochvala pro Ondru, který byl dle mého názoru nejlepším hráčem na hřišti v tomto duelu. Tak v neděli v Olších.

Sokol Dolany - Viktoria Všestudy 0:1 pk (0:0)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Svoboda T., Doubek - Špička, Suško - Holeček, Vondra, Lupták - Douša (58. Dobš), Svoboda D. (85. Pixa)
Rozhodčí: Šubr