Nepereme se sami se sebou ?

11/09/2014 09:53:16

Nepereme se sami se sebou ?
Áčko sehrálo domácí vložené kolo s AFK Veltrusy.

Už dávno vím ze své trenérské kariéry, že největším protivníkem nemusí být soupeř na druhé straně hrací plochy, ale vlastní hlava. Přesně to se nám stává v poslední době. Všechny zápasy mají podobný průběh, na soupeře vlétneme, spálíme spoustu tutovek a vytěžíme z našeho tlaku hrozně málo. Potom se začneme trápit a trápit a výsledkem je buď velké rozčarování v podobě nějakých inkasovaných branek nebo utrápené vítězství v tom lepším případě. Utkání s Veltrusy nebylo v tomto ohledu jiné. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany a vyráželi k rychlým brejkům. Jednoduché a účinné. Soupeř naštěstí ztrácel spoustu míčů v předfinální fázi a tudíž nás příliš neohrožoval. My naproti tomu měli spoustu možností, ale hlava pracovala a místo jednoduchého zakončení jsme hledali ještě někoho buď na vápně nebo ve vápně, jen aby nemusel dotyčný vystřelit. Několik možností jsme měli, zejména Jarda mohl vstřelit 3 branky, nakonec se v závěru dostal k tomu, aby otevřel skóre. Máme však i kopec smůly, protože se zranil Hes a na post stopera musí jít výborně hrající Pepa a na kraj trochu poplašňák, ale bojovník Přema. Zhruba od 55. minuty nastává velký chaos a strach o výsledek. Hosté tlačí a pumpují do našeho vápna jeden balón za druhým. Když si můžeme pomoci podržením míče, místo toho vše odevzdáme a to nás stojí spoustu sil. Hosté mačkají naši přetíženou obranu jako citron, když se nakonec po jednom z brejků podaří přihrát pod sebe před branku a obránce Veltrus si míč srazí do vlastní branky. Těžce vydřené a vybojované body zůstaly doma. Myslím že za první poločas zaslouženě, za druhý už méně. Nicméně, fotbal se hraje na góly a to že hosté neproměnili ve druhém poločase ani jednu ze svých šancí či standardek, kterých jsme jim pohříchu nabídli hodně, je pouze problém realizace těchto příležitostí. Závěrem je nutno říci že jsme si situaci zkomplikovali my sami. Měli jsme dost šancí rozhodnout zápas dříve. Chtěl bych pochválit podruhé zaskakujícího Jirku v brance, který byl jistý a dobře si obranu organizoval. Radost z toho, že si soupeř dá vlastní gól byla u našich fanoušků enormní, nicméně vše se obešlo bez nějakých větších emocí. Vydřené body jsou důležité.

Sokol Dolany - AFK Veltrusy 2:0 (1:0)
Sokol Dolany: Nejedlý Jiří - Pixa, Svoboda T. (46. Vlasák), Doubek - Tlustý - Holeček, Vondra, Špička, Těšík - Frič (80. Douša), Kopecký
Branky: 41. Frič, 78. vlastní Rozhodčí: Němeček - Stibůrek, Kozlík