Publikováno 22/09/2014 14:07:27 v kategorii Muži A (1680x přečteno)

Netřeba více slov

První tým tabulky naše torzo nešetřil.

14 statečných plus jeden náhradní brankář. Hráči rezervy, dorostenec, vysloužilec, trenér… Není potřeba povídat jak si někteří z nás představovali zápas okresního přeboru dospělých, pokud k zápasu s prvním týmem tabulky přistoupíme tak jak jsme přistoupili. Rozumějme – nehaním nikoho, kdo na zápas přišel a odehrál ho. Neboť zápas jako takový se musel líbit, nicméně kladu si otázku, proč tedy se tady před několika měsíci někteří chlapci prsili, vyžadovali tréninky atd., když nyní si nejsou schopni ani užít svátek, kterým zápas s neratovickou rezervou určitě byl. Nebudu jmenovat, každý si o tom udělá obrázek sám. K samotnému zápasu jen pár vět. Největším naším problémem není kondice, což nám naši „takyodborníci“ říkali před sezonou. S mladším soupeřem jsme stačili běhat, pokrývat a dokonce jsme si na počátku zápasu vytvořili větší množství střeleckých příležitostí. Jenže hosté dokázali svou první trochu vážnější situaci využít a od té doby nastalo naše trápení. Trápení se jmenuje zpracování míče a přihrávky. Máme spoustu ztrát a některých hodně zbytečných. Pokud už se v duelu s takhle kvalitním soupeřem dostaneme k míči, nemůžeme ho zbrkle odevzdat. Tím více, když je pro nás v naší situaci a marodce hrozně těžké takové zápasy zvládat s nulou vzadu. Za druhé, mentální vyspělost některých se pozná na situaci, když se nedaří, musím si věřit, pořád hrát se zaujetím a pracovat. Ne hledat chyby jinde a pořád a pořád. Vypadáme pak jako soubor vesničanů, kteří si přišli zakopat na plácek, pohádat se a jít pak domů… Třetím problémem jsou naše útočné standardky, my z nich dostali branku ve Mšeně a doma s Neratovicemi taky. Stačí jedna svíčka z rohu či zblokovaná střela a můžeme se jít klouzat, protože se všichni spoléhají na ty druhé a přitom se na nás valí útok 5 na 2 atd. Třetí branku nekomentuji, protože se opět ukázal nedůraz ve vlastním vápně, navíc hrozně laxní bránění od zálohy a prostrčení do vápna… Ofsajd možná ano, nicméně na to se kolikrát spoléhat nelze. Problém nastal už na polovině hřiště a vypuštěný souboj. Navíc šance, kterou měl Broža těsně před touhle brankou… Druhý poločas komentovat už ani nelze, dostali jsme další dvě branky, které jen dokumentovaly, v jaké pohodě hosté hrají. Další dvě obrovské šance vychytal Patrik, který si dokázal alespoň při těchto situacích, že to nezapomenul. Když už jsme se radovali z branky, byl hostujícím pomezním odmáván ofsajd (takhle se to dělá) a následně ještě trestný kop byl potrestán tímtež (ještě jednou – takhle se to dělá). Velkou šanci pak měl Zdenda, který ovšem neuspěl. Takže suma sumárum, i v naší sestavě jsme zjistili, že jsme měli soupeře hratelného, který je ovšem v takovém laufu, že jsme neměli šanci. Pro nás je smutné, že na takový zápas musíme brát hráče rezervy, abychom zápas zvládli. Proto končím pozitivně, děkuji všem klukům, kteří zápas odehráli. Myslím, že každému toto poděkování patří. Navíc někteří znovu dokázali, že mají našemu áčku co dát. Například Halíř.

Sokol Dolany - FK Neratovice - Byškovice 0:5 (0:3)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Hrubant, Pixa, Halík P. - Holeček, Vondra (67. Morávek V.), Brožek, Těšík - Douša, Kopecký (25. Frič)
Rozhodčí: Švancara