Nové dresy pokřtěny výhrou

06/10/2014 08:45:35

Nové dresy pokřtěny výhrou
Derby jsme výsledkově zvládli na jedničku.

Utkání s FK Kralupy 1901 byl pro nás zápasem, kdy jsme mohli získat své již dávno ztracené sebevědomí. Nahlodáni posledními neúspěchy jsme si nevěřili tolik, jako dříve. To vše je logické, hlava hraje ve výkonu fotbalisty velkou roli a je potřeba s tím neustále pracovat. Nicméně jsme věřili, že doma konečně prolomíme sérii špatných výsledků a zejména posledních výkonů, které se nebojím pojmenovat slovem „trapné“. Do utkání jsme se od samého počátku zakousli, nicméně po čtvrthodině přebrali otěže hosté, kteří hru kontrolovali a využívali naší bolesti – zbytečných ztrát míčů. My jsme hráli s nasazením, které nepamatuji, na hřišti se konečně mluvilo, ale přesto velká spousta ztrát byla vodou na kralupský mlýn. Jirka Nejedlý zaskakující za Patrika vytasil dva exkluzivní zákroky, třetí tutovku neproměnil hostující záložník střelou vysoko nad. To co nás trápí celý podzim se ukázalo v jedné situaci, ze které jsme málem dostali branku. Dostaneme se rychlou kombinací k vápnu, vše je vhodně doplněno, čekáme centr, ten však trefí prvního protihráče a následuje brejk. Ten však naštěstí skončil vynikajícím zákrokem Jirky, který si poradil i s dorážkou. Pokud mám počítat naše šance, tak se dá za šanci považovat jen střela Steva z hranice vápna popřípadě hlavička Píti těsně nad. Nejdůležitějším momentemse tak ukázala 39. minuta, kdy po nákopu za obranu zahrál hostující obránce rukou, rozhodčí Němeček po poradě s asistentem Chládkem ukázal na pokutový kop. Ten Steve proměnil a my vedli 1:0. To by samo o sobě nebylo tak důležité, jako naprosté selhání kralupského breankáře, který neudržel nervy na uzdě, hlavnímu sudímu sprostě vynadal a ten mu za odměnu vytasil červenou kartu. Tím bylo po jakýchkoliv přáních, které se týkalo hezkého fotbalu. Do branky musel jít srdnatě hráč z lavičky, který již za dvě minuty lovil míč z branky po plavající pumelici Bada, který posilněn králíčkem a bůčkem vydoloval neuvěřitelnou sílu a trefil se přesně pod břevno 2:0. Druhý poločas jsme kontrolovali více míč, hosté hrozili z nebezpečných brejků, my se uklidnili rybičkou Steva po exkluzivním centru Píti, Jardou, který uplatnil důraz ve vápně po střele Špíci a poslední slovo z našich řad měl Špíca, který po přihrávce Jardy neomylně zasunul míč k levé tyči 5:0. Poslední slovo měli hosté, kteří v závěru korigovali z penalty na konečných 5:1. Závěrem je nutno říci, že k výsledku nám pomohl kralupský brankář. Objektivně jsme v té době před penaltou mohli prohrávat 0:2 a nikdo by se nedivil. Přesto se ve hře objevily pěkné momenty, na kterých je možno stavět dále. Na úplný konec jsem si nechal poděkování za nové dresy, které nám přinesly tolik potřebné štěstí.

Sokol Dolany - FK Kralupy 1901 5:1 (2:0)
Sokol Dolany: Nejedlý Jiří - Bečka, Hrubant, Semerád, Doubek - Holeček (71. Morávek V.), Špička, Tlustý (71. Dobš), Vondra, Těšík (46. Douša) - Frič
Branky: 38. z pen. a 53. Vondra, 41. Doubek, 57. Frič, 66. Špička - 82. Řenč z pen. ŽK: Bečka, Špička ČK: 39. Křemenák (FKK) Rozhodčí: Němeček - Chládek, Švancara