Publikováno 06/11/2014 16:08:45 v kategorii Muži A (1432x přečteno)

Bod z Kel - dobrý ?

Zraněními decimovaný tým Dolan odjel na hřiště Kel, aby se popasoval s místními hráči.

S Kly jsme sehráli před rokem přípravu, nevím jak moc je tým domácích jiný, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Neustále jsme zdůrazňovali, že si musíme dát záležet na každém zákroku a každé přihrávce a zejména, že musíme hrát více důrazně a odvážněji. Člověk míní, radí, hráči udělají opak. Druhá minuta, nakopnutý míč do vápna, kde jej Kuba minul a neštěstí bylo na světě, protože se ještě po dvou odrazech – tentokrát se zapojil do vtipné narážečky Roman, míč dostal do naší branky. 1:0 v podstatě z žádné akce. To co dokázal promarnit Píťa po vtipné přihrávce za beky, to se taky jen tak nevidí, další šanci spálil Jarda a protože Kuba „fauloval“ protihráče v nebezpečné vzdálenosti a domácí šutér se trefil krásně do šibenice, měli jsme o čem přemýšlet. Na druhou stranu jsme měli spoustu času na to něco s výsledkem udělat. A povedlo se nám ještě do poločasu snížit. Po dvou vynikajících zákrocích Radka v brance a Stevově odkopu na půlící čáru, kde si míč vzal Špíca a obešel brankáře stojícího hodně venku, se nám šlo do kabin přece jenom veseleji. Ještě více pak jsme naši dobrou náladu z poměrně slušného výkonu umocnili vyrovnávací brankou Jardy hned v úvodu druhé půle. Domácí vypadli ze své role a těžko se rozjížděli. Pomohl jim rozhodčí Važan, který z mého pohledu otočil zákrok na našeho hráče s tím, že fauloval on. Přesto se jednalo o vcelku bezpečnou vzdálenost. Jenže domácí hráč prudce vystřelil a teč naší zdi změnila dráhu míče zase tak, že na něj výborně chytající Radek nedosáhl… Přesto jsme neustále útočili s velkou chutí a pohybem a dočkali se zaslouženého vyrovnání. O to se postaral po centru Steva z rohového kopu Tlusťoch hlavou. Znovu jsme se pustili do útočení, protože domácí už téměř rezignovali na útočení a vyčkávali na naši chybu. Bohužel jsme ji udělali a přes veškerou snahu našich obránců se bohužel domácí hráč nemýlil a 10 minut před koncem stanovil skóre na 4:3. Aby toho nebylo málo, musel pro zranění kolena odejít ze hřiště Tlusťoch. Přesto jsme neustále bojovali. Po naší riskantní přihrávce se k míči dostal na polovině hřiště domácí útočník, běžel na branku sám, obešel i Radka, ale skvěle se vrátivší se střídající Vojta zachránil náš celek od pohromy a nechal nám šanci. Domácí „takyfanoušci“ řvali jak utržení ze řetězu „ruka – ruka“ a dožadovali se penalty a vyloučení našeho hráče, i když přehlédli jeden podstatný fakt, že ruku dal právě útočící hráč, se kterým se Vojta vracel. Byl to klíčový moment, protože za minutu a půl se po našem zoufalém náporu už v nastaveném čase trefil po přiťuknutí Pixly podruhé v zápase Špíca a poslal zápas do penalt. Jejich výsledek nekomentuji, největší radost mám z morální síly, kterou jsme předvedli a nevzdávali se za jakéhokoliv stavu. Snad nám jen ten bod navíc nebude v konečném účtování chybět. Závěrem chci pochválit Radka v brance, který to rozhodně jednoduché neměl, Špícu za jeho dvě branky, Vojtu za to že se při poslední situaci nevykašlal na bránění a ostatní za to, že odehráli zápas s plným nasazením. Nicméně to byl mělo být pravidlo v každém zápase tak jen tak dál.

TJ Kly - Sokol Dolany 4:4 (4:2p) (2:1)
Sokol Dolany: Handl – Kopecký, Hrubant, Těšík, Pixa – Holeček, Vondra, Tlustý (82. V. Morávek) , Douša (46. Dobš) – Špička, Frič
Branky: 38. a 90. (+1) Špička, 53. Frič, 73. Tlustý Rozhodčí: Važan st. - Važan ml. Slavkovský