Úvodní testy za námi

09/02/2015 08:45:36

Úvodní testy za námi
Malé ohlédnutí za dvěma přípravnými zápasy mužů.

AFK Libčice – Sokol Dolany 7:2 (2:1) branky: Dawson, Ráďa

Zápasem číslo jedna byl duel s AFK Libčice. Hrálo se na umělé trávě na Strahově. Do utkání jsme nastoupili v sestavě, která se přímo množila mladíky z dorostu a rezervy a hráčů áčka bychom napočítali na prstech jedné ruky. Přesto bylo utkání zejména v jeho první polovině dost vyrovnané, chvílemi jsme předváděli slušný a rychlý přechod do útoku. Bohužel nás srážely individuální chyby. Za stavu 1:2 jsme dostali možnost kopat penaltu, kterou jsme neproměnili a naopak potom na začátku druhé půle obdrželi branku na 1:3. V závěru pak z poměrně solidního skóre 2:4 byl debakl, protože jsme se na to jednoduše vykašlali. Leccos jsme si v kabině řekli po zápase a také se dohodli že takto to jít dál nemůže. Našel bych i pozitiva, zařazení hned 6 hráčů dorosteneckého věku by se mezi to počítalo, ale vše zabíjí nedostatek fyzické kondice a u některých musím to říci natvrdo i nedostatek herního zaujetí, bojovnosti. To vše se musí změnit a hodně rychle.

Horoměřice – Dolany 2:3 (0:1)

Druhé utkání jsme sehráli s Horoměřicemi. Soupeř přibližně na naší úrovni. Přestože jsme nastoupili v o dost lepší sestavě, nebyli jsme od začátku koncentrovaní. Radek v brance čaroval při třech šancích soupeře a pak teprve jsme začali hrát. V utkání se opět představili mladíci, kteří herně nezklamali a řekli si o místo v týmu. Je to důležité, protože sezona je dlouhá a na podzim jsme na vlastní kůži poznali co se stane, když několik hráčů vypadne. Pro nás je důležité zejména to, že se začíná chytat Vojta na levé straně obrany, který roste zápas od zápasu. I když rezervy má, zejména při práci s míčem, nicméně jeho chuť na sobě pracovat a trénovat mě trochu naplňuje optimismem. K zápasu snad několik postřehů. Stále prohráváme velké množství osobních soubojů, nedohráváme důsledně soupeře a ten nás přetlačí. V poli naopak jsme výborní, ale stačí jedna špatná přihrávka a u některých z nás se už nezařadí zpátečka. Po dvou flastrech mladíků z dorostu včetně nejmladšího benjamínka a jedné utěšené technické parádě Steva sice vyhráváme 3:2, nicméně kalí mě radost i to, že za stavu 3:2 po naší standardce necháme soupeře jít v poslední minutě do brejku a hráči vepředu si vykračují zpět pochodovým tempem… Jako by nám nezáleželo na výsledku. Jistě jedná se o přípravu, ale laxnost nás provází celou sezonu. Na závěr děkuji všem, že přišli na zápas v mrazivém odpoledni, užili si to. Dali jsme krásné góly, jeden hezčí než druhý.