První pohárové kolo za dva body.

15/02/2015 08:04:37

První pohárové kolo za dva body.
První pohárový test dopadl dobře. V utkání jsme nebyli horším týmem.

Sokol Dolany – Sokol Libiš B 3:2 np (0:0, 2:2).

Snad první vyhrané penalty, sice v pohárovém zápase, ale počítají se. Opět jsme tento zápas pojali jako testovací pro spoustu hráčů, které už od začátku přípravy protáčíme. Dnes poprvé nastoupil například Dan Jirásek či Zdenda Douša nebo po vážném zranění vracející se Jirka Danyi. První půle z naší strany s výjimkou posledních deseti minut byla kvalitní, snažili jsme se na nerovném terénu hrát fotbal po zemi a zakončovat. Někdy však zbytečná klička na hostínské trávě byla navíc a tak chvílemi z obou stran vypadaly pokusy střelců velice úsměvně. Hosté přivezli mladý tým, který doplnili několika zkušenými borci, kteří hru uklidňovali. Bylo to dost podobné jako u nás, kde poslední dobou svou šanci za pačesy chytá Vojta Morávek, svůj herní projev pak vylepšuje i jeho starší bratr, který se statečně pere na kraji zálohy a dostává tak do sebe potřebné kilometry. K samotnému utkání je možné říci asi to, že jsme ukázali poměrně dobrý pohyb, vydrželi jsme se soupeřem běhat po celý zápas, po obdržené brance se nám podařilo vyrovnat, poté Stevem vtipně otočit, měli jsme pak i několik dalších příležitostí utkání dorazit, ale místo toho jsme inkasovali. Pokutové kopy jsme pak proměnili všichni (Špíca zmátl jak brankáře, tak nás i sám sebe, penaltu proměnil, Steve díky velké razanci také procedil míč do branky, Kuba pak milimetrově přesnou střelou dostal náš tým do výhody, aby Zdenda švihnul vítězný gól.). Pozitiva jsme zmínili, negativa jsou ovšem k vidění také. Především některé hluché fáze, kdy hráč nemá možnost nikomu nahrát a musí volit nákop, nebo obránci, kteří se snaží zbytečně vymýšlet kolmice, když je 7 lidí v náběhu směrem vpřed a po nepřesné přihrávce se valí protiútok zpátky. Je potřeba zejména u zkušenějších hráčů tyto věci odbourat. Ale stále je dost času a mám konečně z některých věcí pocit, že máme trochu napravené klima v týmu. A to je v této fázi přípravy možná asi to nejdůležitější :).