Druhé pohárové kolo za 3 body

22/02/2015 09:34:49

Druhé pohárové kolo za 3 body
Na tankodromu v Dřínově jsme sehráli druhé kolo Českého poháru s Vltavanem Chvatěruby.

Povltavské derby nás zajímalo, zejména díky zmatkům, kdy jsme se na poslední chvíli dozvěděli, že se nehraje v neděli, ale v sobotu, na poslední chvíli v pátek zjišťovali hráče atd. Opět jsme představili další mladíky a počet hráčů vyzkoušených v ostré přípravě se tím opět zvedl. Je hezké poslouchat chválu od soupeřů, jak máme šikovné mladíky. Pro mě ovšem jsou ovšem největšími výhrami návraty zraněných kluků, z nichž někteří to hodně těžce nesli. K samotnému utkání jsme nastoupili s brankářem a 13 hráči do pole, tzn. se třemi hráči na střídání, ze základního kádru chybí Bad, Kopýtko, Píťa, Beky… Naproti tomu představujeme v áčku Ráďu, Dawa, Filipa či bratry Morávky. Po předzápasové poradě a zejména navození pohodové atmosféry se snažíme roztáčet na hrbolatém (slabé slovo) terénu svůj ofenzivní orchestr. Po chybě domácí obrany se k míči dostává po 24hodinové šichtě hrající Zdenda a otevírá skóre utkání. Hned potom máme dvě tři dobré tutovky, které nedáme a po naší dvojité chybě – nejprve křižná rozehrávka, která najde soupeře a poté ještě další zbytečná ztráta míče ve vlastním pokutovém území a je vyrovnáno. Po dalším trochu ne moc důrazném bránění dokonce chvatěrubští otáčejí vývoj skóre, ale já jsem paradoxně v klidu. Výkon domácích je totiž trochu za očekáváním. I takové zápasy ovšem jsou. Vyrovnání mohl zařídit Steve z dvou trestných kopů, které ovšem končí několik decimetrů nad břevnem. Zastřeluje se Ráďa, který přinutí brankáře k pěknému zákroku. Steve nakonec vyrovnává a odcházíme na lavičku za krásného slunečného počasí za stavu 2:2. Řekneme si pár pokynů a jdeme na to. Pokud jsme byli v prvním poločase o kousek lepší, tak ve druhém poločase už si troufám říci, že existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo. Domácí se na to slušně řečeno vykašlali, už s námi ani neběhali a dávali nám neuvěřitelné dárky. Hned ten první využívá Zdenda Torres Raketka Douša a posílá nás pumelicí k tyči opět do vedení. Standardka z pravé strany nachází posléze nejmenšího hráče na hřišti Špícu a ten krásnou hlavičkou v pádu pojišťuje na 4:2, pátý gól pak trefuje znovu Zdenda a kompletuje tak hattrick. Poslední slovo měl Steve, který propálil brankáře domácích na 6:2. Z hráčů domácích pak ještě snížil na rozdíl tří branek Mates, který se postavil k pokutovému kopu, který nařídil rozhodčí za klukovinu Hese. Suma sumárum, tři branky, které domácí vstřelili být v naší síti nemusely. Při klidnější realizaci našich šancí také nemuselo zůstat u 6 branek. Pro mě osobně byl tento zápas povzbudivý hlavně proto, že jsme dokázali mít pohodu a zápas si užít. Několik slov na závěr – pozitivní klima je na hřišti nejdůležitější a v našem případě jsem přesvědčen že jdeme správnou cestou.

Vltavan Chvatěruby - Sokol Dolany 3:6 (2:2)
Sokol Dolany: Ráďa - Semič, Hes, Kuba, Perdy - Ráďa, Steve, Špíca, Vojta - Zdenda, Dawe (Morri, Mory a Filip)
Branky: Zdenda 3, Steve 2, Špíca