Generálka na sezónu s penaltovým vyvrcholením

02/03/2015 09:33:36

Generálka na sezónu s penaltovým vyvrcholením
V posledním kole poháru nás čekaly Lobkovice.

V našem dresu vyběhli k poslednímu pohárovému kolu v základní sestavě hned 4 hráči dorosteneckého věku. Pokud si uvědomíme, že věkový průměr dvojice útočníků byl 16,5 roku, je vidět, že se rozhodně nebojíme stavět na mladých hráčích. Navíc byli vidět, což je pro budoucnost jen a jen dobře. V utkání jsme byli na začátku dost pomalí, nestíhali jsme přebírat hráče. To vše bylo způsobeno i dost širokým prostorem pro hru, který jsme hostím nechali. Lobkovičtí produkovali jednoduchý rychlý přechod do útoku a kolmice po stranách s tím, že do naší šestnáctky létal jeden centr za druhým. Hned jak se nám podařilo jej odvrátit, byli jsme líní vyhnat obránce z vlastního vápna a tím jsme se dostávali pod tlak. Nicméně po zhruba 10 minutách se nám povedla akce, která skončila sice neproměněnou šancí, ale začali jsme hrát více do nohy a důrazně. Výsledkem byla krásná akce, kdy jsme vykombinovali hned v pěti lidech celou obranu lobkovických a Špíca chladnokrevně otevřel skóre. Jak jsou důležité zkušenosti a v neposlední řadě i to, že je na této úrovni na všechno méně času se ukázalo již za malý moment, kdy Ráďa zbytečně dlouho držel míč, o ten přišel a po rychlé kolmici zatáhl za záchrannou brzdu Hes a přišel pokutový kop. Ten hosté proměnili a začalo se od začátku. Dlouho se držel remízový stav, když se nám podařilo několika kombinacemi dostat do šancí, při jedné náš levonohý dělostřelec vystřelil při brejku netradičně pravandulí, čímž přinutil brankáře ke skvělému zákroku, aby míč vrátil do branky dobíhající Dawe, který tak oslavil svůj návrat po zranění první brankou. Co se týká Davida, tak je vidět, jak se zlepšuje zápas od zápasu. Bude důležitým článkem týmu, jen co zvedne fyzickou kondici, od které se odvíjí i jeho sebevědomí v zápase. Jenže abych jen nechválil, musím vynadat defenzivní činnosti jako celku, není možné abychom dostali dvě branky jak přes kopírák, kdy nejsme schopni ubránit ve třech hráčích jednoho hráče, jen stínujeme a předstíráme souboje. Soupeř tak otáčí výsledek na 2:3. My spalujeme několik příležitostí, aby po ose Steve – Špíca po exkluzivně vybojovaných míčích trefil Steve přesně na 3:3. Vynikající závěr z naší strany, kdy jsme hráli opravdu solidně jsme mohli dokončit naše dílo, korunoval výborně hrající Špíca krásnou střelou po ještě hezčí akci střelou do spojnice mezi břevnem a tyčí. Ráďa pak trefil obránce na penaltě. Výbornou střelou se prezentoval Beky. Musím říci, že práce všech hráčů během zápasu byla příkladná. Došlo na pokutové kopy, trochu noční můru u některých hráčů. První penaltu jsme nedali, soupeř ve 4. sérii také ne. Až v 8. sérii brankář hostů vyrazil míč na břevno a ten se odrazil kousek před brankovou čáru. Ač si Radek v naší brance dvakrát na míč při penaltách sáhl, nedokázal zabránit prohře na pokutové kopy. Čert vezmi penalty, když jsem viděl pozitivní atmosféru v zápase a dobrou práci od všech, bez ohledu na chyby jsem s prezentováním Dolan v tomto zápase spokojen. K soupeři bych řekl, že odehrál kvalitní utkání s velkým nasazením, dělal nám problémy zejména při standardních situacích. Nyní je nutné se důkladně připravit na první mistrovské utkání ve Veltrusech. Připomínám, že trénink je v úterý od 17:00 v Dolanech, následuje ve čtvrtek trénink v Libčicích od 18:30.

Sokol Dolany - FC Lobkovice 3:4 ppk (2:2;3:3;)
Branky: Špička, Vondra, Svoboda D.