Mládí vpřed !

08/03/2015 09:02:58

Mládí vpřed !
Jarní část sezóny jsme odstartovali ve Veltrusích.

K prvnímu zápasu v jarní části sezóny jsme zajížděli do blízkých Veltrus, kam jsme jeli vyhrát. Možná se to zdálo troufalé, zejména s přihlédnutím k tomu, jak jsme se trápili s tímto soupeřem doma, a zejména i s přihlédnutím k tomu, že jsme po podzimu dost omladili tým. Ukazuje se ovšem, že tato cesta, kterou jsme se vydali, může nést své ovoce a že mladíci, kteří dostali příležitost, nezklamali. Ale všechno po pořádku. Při zranění Hese se přesunul na post stopera Semič. Ten nás v prvním poločase, kdy se hrálo proti větru a proti sluníčku několikrát pobavil svými technickými kousky, nicméně když se tyto finesy objevovaly i u jiných borců, v duchu jsem se mu omluvil. Hned od začátku jsme se pustili s chutí do útočení, vtipně a rychle jsme kombinovali a často zakončovali. Je sice pravda, že zastřelovací pokusy Zdendy či střelecké pokusy Steva a Špícy moc nebezpečné nebyly, ale měl jsem z celého nástupu do zápasu příjemné a pozitivní pocity. Už už se do výborné pozice dostával Špíca po krásné kombinaci, ale domácí obránce mu skočil do střely. Výborný výkon od začátku předváděl Kuba, který důsledně čistil celý prostor před obranou a odváděl kus poctivé práce. Domácí byli nebezpeční pouze ze standardních situací. Po jedné z nich zvonilo břevno, po druhé se pak na zemi ocitl Radek s Bekym. Oba však byli v pořádku. První klíčový moment a okamžik tak nastal ve 40. minutě, kdy dostal míč do běhu Radek, který ovšem podklouzl a zdálo se, že bude po akci, příkladně však u lajny zabojoval a míč se dostal ke Stevovi, který odcentroval na nabíhajícího Dawa a ten oslavil svůj návrat další brankou. Domácí pak měli jednu obrovskou šanci po prodloužení Bekyho, kdy se domácí útočník řítil na branku, ale za záchrannou brzdu zatáhnul Zdenda, který čistě zblokoval jeho pokus. Do druhého poločasu jsme si řekli, že nesmíme polevit a hrát pořád zodpovědně. Člověk míní, a nakonec to dopadne jinak. Jak jinak než po standardní situaci se domácí prosadili. Inkasovaná branka byla důsledkem nedohody a nedostatečného důrazu ve vlastním vápně. Tak jsme museli jít útočit od začátku. Nasadili jsme zběsilé tempo a leckterý veltruský hráč se začal ptát rozhodčího kdy už bude konec. Zvedali jsme ruce po hlavičce Steva, své šance jsme nedokázali dotáhnout v přehuštěné šestnáctce do konce, naproti tomu domácí se již stáhli a bránili bod, případně podnikali rušové protiútoky. Nakonec jsme se dočkali. Špíca konečně odcentroval a Steve akrobaticky zakončil a poslal nás zaslouženě do vedení. Do té doby jsme totiž předváděli slušný fotbal, k výbornému výkonu se rozehrál Morri, který opanoval střed zálohy a uvolnil tak ruce Stevovi se Špícou. Píťa ovládl s Dawem pravou stranu, a kdyby Píťa dokázal dát za zápas více centrů než jeden exkluzivní, myslím si, že bylo rozhodnuto dříve. Takto jsme si na pojištění výsledku počkali ještě chvilku, kdy domácí brankář podrazil Špícu ve vápně a nařízený pokutový kop s jistotou proměnil Steve. Mírnou komplikací možná byl inkasovaný gól jak jinak než po standardní situaci, kdy všichni čekali na závěrečný hvizd. Ale do konce už se nic nestalo a tak si zaslouženě vezeme cenné tři body do Dolan. Jestli jsem v titulku zmínil Mládí vpřed, vězte, že na soupisce pro zápas jsme měli 4 dorostence, 2 v základní sestavě a všichni ukázali, že v našem áčku nejsou do počtu. Neusnout na vavřínech, pracovat dál na sobě. Šanci tu dostane každý, kdo si ji zaslouží. Kluci jako David, Vojta, Ondra, Ráďa a další nasadili laťku vysoko, ale bez práce to nepůjde. Je to cesta, kterou se budeme ubírat dál.

AFK Veltrusy - Sokol Dolany 2:3 (0:1)
Sokol Dolany: Handl - Holeček, Semerád, Těšík, Bečka - Morávek O. - Svoboda D., Špička, Vondra, Douša (81. Morávek V.) - Hulínský (84. Jirásek)
Branky: 40. Svoboda David, 74. Vondra, 80. Vondra z pen. Rozhodčí: Kudrna - Hampl, Švancara