Publikováno 23/03/2015 10:29:19 v kategorii Muži A (1518x přečteno)

Až moc smíšených pocitů

Áčko jelo do Vojkovic změřit síly s tamním SK.

Bez vykartovaného Špícy, zraněného Vovara a Hese, indisponovaného Zdendy. To byla sestava na zápas s druhým týmem tabulky. Naproti tomu nastoupila už last minute posila Mates z dorostu. Den před zápasem také proběhla oslava 60. narozenin předsedy Zenkoviče, tolik k úvodu. Domácí nastoupili s chutí a důrazně vyhrávali souboje, práce s míčem jim nečinila potíže. Vojkovickou obranu skvěle dirigoval brankář, kterému tímto skládám poklonu, protože se to jen tak nevidí. K samotnému zápasu asi toto, naše nasazení a chuť hrát byla o 200 % lepší než minulý týden. Bojovali jsme o každý míč a nedostatek fotbalovosti nahrazovali pílí. Obrana ve složení Semič, Roman, Kuba (s lehčím onemocněním, které mu znemožňovalo hrát na 100 %) a Vojta se vypořádala s domácími po svém. Za obranou po lehce nejistém začátku začal čarovat Patrik, který svůj návrat do branky po delší době vyšperkoval místy fantastickým výkonem nezbylo mi než mu poděkovat. I díky naší schopnosti hrát venku lépe než doma jsme se dostali z tlaku. Domácí lehkovážně zahodili dvě tři gólovky a my se dostali do brejku, Mates s Kopýtkem vykombinovali obranu a novic v našem dresu po zemi otevřel skóre. Kdyby pak lépe načasoval svůj náběh Píťa, který rovněž skóroval, mohlo být ještě veseleji. Bohužel veseleji nebylo, protože se jednalo o postavení mimo hru. Přišel druhý klíčový moment utkání. Zhruba ve 30. minutě se po další chybě domácích, kteří už se začali po inkasovaném gólu nehorázně hádat, řítil na vojkovickou branku Mates, poslední hráč domácí ho stáhnul zezadu na zem. Rozhodčí Eder však vytasil jen žlutou kartu. První hrubé ovlivnění zápasu bylo za námi. Nebylo mi jasné za co by už červenou kartu chtěl dávat, tak si vymyslel, že v dálce viděl domácího obránce a že tedy ten faulující nebyl posledním hráčem. Směšné a domácí hráči to dobře věděli. Tahle situace nás trochu dostala do útlumu a domácí vyrovnali. Situaci předcházela nepřehledná situace před vápnem, kdy se míč několikrát odrazil a po přetlačení se dostala do vápna hned dvojice hráčů a kličkou Patrikovi došlo k vyrovnání. Do druhého poločasu jsme vyběhli znova v co nejlepší náladě a chtěli hrát s chutí. To co předváděla lvíčata ve středu zálohy byla kvalita, na které je možné do budoucna stavět. Člověk míní a po platonickém tlaku domácích přišla rozhodující situace. Jen blbej tým opakuje stejné chyby, říkal jsem minulý týden, a potvrdilo se to znovu. Standardní situace, Píťa se vykašlal na svého hráče, dvakrát třikrát tečovaná střela a gól. Hned poté jsme však mohli ve dvou vyložených šancí skórovat. Mates i Dawe však své akce nedotáhli či z nich mohli vytěžit víc. Nás držel nad vodou skvělý Patrik a obětavá hra všech hráčů. Pak přišel další moment a s tím i situace, kdy se člověk od emocí těžko dostává. Střelu do branky v jasném postavení mimo hru doklepává domácí útočník (zbytečně, míč šel do branky). Jirka Jiskra mává postavení mimo hru (zlé jazyky tvrdí, že se prý kochal, nicméně výklad povinností asistenta na pomezí je jasný, zvednout praporek až v případě zapojení do hry). Rozhodčí, který nezná ani pravidla, tedy v jeho případě jsem byl chvílemi přesvědčen, že je ani znát nechtěl, tak zvoral zápas jak to šlo. Proto si kladu otázku, zda kvůli takovým lidem má smysl trávit své volné odpoledne plus spoustu hodin na hřišti, když přijde člověk, který zle a bez skrupulí zařízne tým v zápase s týmem domácích, kteří dle mého názoru hrají pěkný fotbal, dobrý fotbal a jsou schopni se prosadit i bez této pomoci. Nikdo netvrdí, že bychom vyrovnali, při pohledu na náš lazaret by na to nikdo ani skoro nepomýšlel, nicméně takovou pojistku, jakou pan rozhodčí domácím věnoval, je zbytečné se o tom vůbec bavit. Abych však jen nechválil, musím říci i nepříjemné věci, po zápase došlo k situaci, kterou dost dobře nechápu. Pominu-li fakt, že v kabině se jasně řeklo kdo co vezme a logické bylo, že kralupští dresy s sebou brát nebudou, tak pro mě absolutně nepochopitelné je, že ve Vojkovicích zůstane taška s bundami a hracími míči jen s odůvodněním, já to tahat nebudu, taky nemusím jít příště hrát. Na to vám pánové kašlu. Zodpovědnost vám nic neříká a na rovinu prohlašuji, že kdyby se ty věci nenašly, tak že bychom vám to dali k úhradě. Je to všechno o odpovědnosti a podobně to je v zápase. Pořád všechno na půl, zklamání z tohoto je pro mě větší než prohra nebo hloupé góly. Na závěr chci moc a moc poděkovat za krásný zážitek, nenechte se otrávit a zápas berte jako ponaučení, že hrát se dá s každým, jako odrazový můstek.

SK Vojkovice - Sokol Dolany 3:1 (1:1)
Sokol Dolany: Mareš - Semerád, Hrubant, Morávek V. - Vondra, Těšík - Holeček, Šenkýř, Svoboda D., Bečka (70. Moravec) - Kopecký
Branky: 11. Šenkýř Rozhodčí: Eder