Publikováno 06/04/2015 10:11:49 v kategorii Muži A (1489x přečteno)

Z "Petiny" cenné tři body

Áčko zajíždělo na PTZku, aby uhrálo konečně nějaké body.

Po těžkém dvojboji s druhým a třetím týmem tabulky nás čekal relativně snazší úkol. Nicméně víme dobře, že v Nelahozevsi se hraje každému týmu hodně špatně, domácí nemají špatný tým a pokud se sejdou, dokážou potrápit spoustu týmů (naposledy FKK či suverénního lídra z Neratovic). První zdvižené obočí jsem zaznamenal po zaregistrování trojice rozhodčích, kteří nás pískali minulý týden a rozhodně nám nepomohli. Nicméně v průběhu utkání se ukázalo, že si zřejmě vybrali jen špatný den. Ten jsme si mohli vybrat i my, protože úvod zápasu nás zastihl ještě spící. Zeširoka bráněné území, hráči při bránění daleko od sebe, chyby v rozehrávce, to vše zdobilo náš tým v úvodních minutách. Jako bychom se nedokázali srovnat. Od úvodních minut to totiž byli domácí, kteří větrali naši obranu, která byla od začátku v plné permanenci a nebýt značně vychýlené mušky nelahozeveských, asi nám veselo nebylo. Pak jsme z ničeho nic udeřili. Po 10 minutách se totiž nadvakrát uvolnil na levé straně velkého vápna Steve, přihrávkou pod sebe přihrál Píťovi a ten otevřel skóre utkání. Vedli jsme 0:1. Nadále jsme se snažili hrát fotbal, nicméně jsme předvedli i několik laxních situací a tudíž se domácí dostali k náznakům šancí. Po zhruba 25 minutách prvního poločasu jako když utne. Naše hra dostala smysl a řád, začali jsme získávat odražené míče a zkoušeli vysouvat rychlonohé kraje. K ohrožení branky se tak dostali v rychlém sledu Mates, Zdenda či Mori, který nastoupil netradičně na levé straně zálohy a troufám si říci, že odehrál slušný poločas. Ve chvíli, kdy jsme se nadechovali k náporu nás srazil opět zvláštní gól. Standardní situace, kterou jsme poctivě odbránili, míč se odrazí na velké vápno, domácí hráč vystřelí pumelici z voleje, míč se třikrát odrazí a od nohy ležícího hráče ještě tečuje pod břevno. Radek dělal co mohl, ale na míč si přes veškerou snahu jen sáhl a bylo vyrovnáno na 1:1. Tak skončil i první poločas, ač jsme měli dost náznaků šancí, většina končila špatnou finální přihrávkou. V závěru první půle se dělovkou zastřeloval Špíca, jehož střelu už jsme skoro viděli v brance. Tohle nebyl chcíplý tým z podzimu, tohle byl tým, který šel do zápasu s tím že ho vyhraje. Do druhého poločasu jsme nastoupili ještě více nabuzení a připravení. Již na začátku druhé půle dostal přihrávku vystřídavší Dawe, ale tomu míč uskočil a skončil při jeho technickém pokusu hodně vedle. Hned potom jsme měli další šanci, opět jsme však selhali v zakončení. Chtěl bych se zmínit než budu pokračovat dále v líčení všech možných akcí a neakcí o jednom důležitém momentu sezony. Hrozně je znát návrat Ondry Suška. Společně s Kubou drží obranu místy neuvěřitelným způsobem. Jen doufám, že zdravotní peripetie už pominou a že budou oba rozdávat krásu a poctivou práci v dolanském dresu. Ona vůbec obrana až na úvodní patnáctiminutovku pracovala skvěle. Martin opět poctivě dřel a snažil se. Leckomu je možné dát ho za vzor. Fotbalově to třeba není takové jako u jiných, ale bojovnost by mohl rozdávat. Hlavně je potřeba se soustředit na hru a pak je to v pořádku. Píťa tentokrát v obraně společně se Zdendou odehráli brilantní partii. Když k tomu přidáme zálohu a po 50 minutách probuzeného Kopýtka, dostali jsme vítězný mix. Špíca totiž po bleskurychlé kombinaci vysunul Steva za obranu a ten nechytatelným lobem vsítil zaslouženě náš vedoucí gól. Situaci si oba zopakovali za chvilinku, kdy Špíca rozehrál standardní situaci na naše poměry velice rychle, našel znovu Steva, který přeloboval brankáře potřetí. Když pak Špíca z trestného kopu rozezvučel břevno a Steve po přihrávce Kopýtka (jak jsem říkal znovuzrozeného, neboť mu úvod nevyšel, ale pak zahrál výborně) přestřelil branku, nic jiného už se nestalo a my si vítězstvím 1:3 odvezli do Dolan nejen cenné tři body, ale dostatek sebevědomí do dalších bojů. Na úplný závěr chci ještě zmínit jednu situaci za stavu 1:1. Musím ocenit naše hráče, kteří přesvědčeni o tom, že jsme neměli kopat roh, tak i přesto vrátili míč domácím. Slušnost není slabost a jsem rád, že se to potvrdilo a vrátilo. Jestli jsem minule kritizoval rozhodčí, že nám v posledních dvou kolech uškodili, tentokrát nemám nic. Myslím, že jsme to sami rozhodčím usnadnili naším soustředěným výkonem. Opět zopakuji – chyby děláme všichni, když ji udělá útočník a nepromění tři čtyři šance, nikdo si to nebude pomatovat, jako když ji udělá brankář či obránce nebo dokonce i rozhodčí. V minulém utkání se sešlo všechno a proto jsme nedokázali bodovat. Tentokrát jsme chyby dělali také, naštěstí je domácí nedokázali potrestat a my díky tomu máme body. Tak vzhůru do dalších bojů a hlavně – k poctivé práci.

PTZ Nelahozeves - Sokol Dolany 1:3 (1:1)
Sokol Dolany: Handl - Holeček, Suško, Těšík, Semerád - Douša (78. Hulínský), Vondra, Špička, Morávek O. (46. Svoboda D.) - Šenkýř, Kopecký
Branky: 70. a 75. Vondra, 10. Holeček, Rozhodčí: Blahout - Fuchs, Driml