Bojovnost a silná vůle slavily triumf

13/04/2015 13:36:13

Bojovnost a silná vůle slavily triumf
Náš tým změřil síly se Mšenem.

V těžké situaci jsme se ocitli před výkopem. Před zápasem se omluvil pro nevolnost Vovar, další hráč v nominaci se na to prostě vykašlal a nedal vůbec vědět…Nerozumím a nechápu. Na střídání tedy Beky a potom moje maličkost. Do toho jsme věděli, že Zdenda bude muset utéci po poločase do práce, takže jsme věděli minimálně o jednom střídání, které budeme moci provést. S přihlédnutím k únavě mladíků, kteří měli v nohách ranní zápas dorostu plus u jednoho z dorostenců ještě předchozí zápas rezervy ze soboty, vyjde nám hodně zvláštní guláš, který byl však okořeněn příchutí vítězství. Ale vše popořadě. V podzimním zápase jsme žehrali zejména na náš chabý úvod, ale k optimismu nás zase sváděl závěr utkání, kdy jsme si dokázali, že i s hráči Mšena je možné hrát dobrý zápas a i vytvářet si šance a proměňovat je. Takže karty byly otevřené. Od začátku jsme se snažili kombinovat, nicméně nás srážela spousta nepřesností. Soupeř hrál jednoduše a dostával se do nepříjemných pozic k centrům ze stran. Dokonce jednoduše hráči procházeli do vápna. Nicméně i hosté občas udělali chybu a po jedné z nich se pohotově dostal Dawe k míči uvnitř vápna a narýsoval přihrávku na nabíhajícího Steva, který otevřel skóre. Poté jsme se zbytečně zatáhli a i v důsledku malého důrazu a velkého prostoru, který jsme nevyplňovali, v kombinaci s velkým množstvím špatných přihrávek, si hosté začali vytvářet převahu. My se bránili vesměs za cenu odkopů na osamoceného Steva či Matěje, kteří schytali velké množství ran. Tvrdě bojující, ale z velké většiny, férově bojující soupeř však všechny náznaky šancí kryl. Naše chvilkové pozvednutí praporu za stavu 1:0 bylo opepřeno hlavičkovým pokusem Matese, dvěma střelami Steva a Špícy a jednom dalším pokusu Matese. Směrem dozadu to velká sláva nebyla, trochu menší komunikace (častá to chyba všech našich týmů) byla příčinou některých zvláštních pouštění za sebe, kde nabíhal však soupeř a ne náš spoluhráč. Koledování o gól, který si hosté za svou snahu zasloužili znamenaly nejen rychlé centry ze stran, nýbrž i naši vlastní hráči, kteří si nejprve srazili míč na břevno, aby poté ze standardní situace přizvedl Ondráš míč pod břevno Radka neomylně 1:1. Náš výkon v první půli byl prostě vlažný a plný obav z výsledku. Do druhého poločasu jsme vběhli vyměnění již s Bekym v záloze. Unaveného Davida jsme přesvědčili, aby to ještě chvilku zkusil. Prostě jsme se museli kousnout. Jaké však bylo naše zděšení, když po pár minutách druhé půle přišlo zranění Ondry (koleno) a z plánovaných šachů nebylo nic. Pominu-li fakt, že nosítka jsme museli tahat já jako střídající hráč a Svojsa za bezmezného počtu rad přihlížejících, tak daleko více mě zajímalo v tu chvíli, co s Ondrou bude, přejeme mu tudíž brzké uzdravení. Co se týká střídání došlo k němu během našeho rohového kopu asi tři minuty po zranění. Ihned po něm se míč odrazil po Matějově hlavičce směrem k brankové čáře na hranici velkého čtverce, tam jej dostihl čerstvě vystřídavší Mory, který překvapivě svůj první kontakt s míčem proměnil v dobrou přihrávku na Kopýtka, a ten s notnou dávkou štěstí prostřelil výborně chytajícího brankáře v brance Mšena 2:1. Poté jsme hráli důsledně vzadu a nadšeným výkonem jsme ještě po ukázkovém brejku pečetili Matějem na 3:1. Pominu-li fakt, že brejků jsme měli dost a klidně jsme ještě mohli branku přidat, hosté ve druhém poločase kromě jedné standardní situace Radka neprověřili. V zápase dvou rozdílných poločasů tak nakonec získáváme tři důležité body, které byly odměnou za vůli, vytrvalost a bojovnost se o výsledek poprat. K soupeři bych poznamenal, že mají výborný tým, nicméně je sráží časté komentáře na své spoluhráče a rozhodčí. Do té doby co se koncentrovali na hru, byli výborným soupeřem. My se této negativní vlastnosti také snažíme zbavit, ne vždy to jde. Zápas je za námi, nyní nás čeká zápas v Neratovicích. Pojďme do něj se stejným elánem a nadšením.

Sokol Dolany - SK Mšeno 3:1 (1:1)
Sokol Dolany: Handl - Holeček, Těšík, Suško (56. Moravec), Semerád - Douša (46. Bečka), Vondra, Špička, Svoboda D. - Šenkýř, Kopecký
Branky: Vondra, Kopecký, Šenkýř