Z Kralup bez bodů

04/05/2015 11:23:54

Z Kralup bez bodů
V důležitém souboji jsme jeli do Kralup změřit síly s domácím FKK 01.

Domácí s navrátilcem Tarbajem v základní sestavě pro nás představovali další překážku v boji o důležité body. Náš věkový průměr týmu se tomu domácímu nemohl rovnat, nicméně jsme optimisticky věřili, že můžeme uspět. Začátek utkání tomu nasvědčoval, byli jsme v pohybu, lehce jsme kombinovali a domácí zaskočili. Nicméně z náporu jsme vytěžili jen dvě střely vedle, které brankář zkontroloval. Domácí přidali na důrazu a začali využívat i našich špatných přihrávek. Nicméně k závažnějšímu ohrožení branky se nedostali. Utkání bylo poté trochu rozkouskované fauly v blízkosti obou šestnáctek, ale první jsme z toho profitovali my, když Špíca trefil krásně o tyč trestný kop a my zaslouženě vedli. Byli jsme totiž fotbalovější a silnější na míči, zatímco domácí mi přišli více atletičtější. Což je s podivem, ale tahle lenost se nám zle vymstila, dvě varování v podobě laciných ztrát míče se nám ještě podařilo zažehnat, ale ve 39. minutě už domácí trestali naši laxnost při bránění a pozdní přebrání hráče. Domácí hráč doslova procedil míč za Radka a začínalo se odznova. Zajímavý zápas opepřil hned zpočátku druhé půle střídající Zdenda, když využil krásného pasu a opět jsme vedli 1:2. Co je to platné, když za chvíli po nesoustředěném bránění zatáhne za záchrannou brzdu Semič a po penaltě je znovu vyrovnáno. Nesoustředěnost při standardní situaci a podskočený míč. Děs běs, vybrali jsme si chyby za celé jaro. To nebyl konec, další akce o pár minut později končí brankou v naší síti – byla to koneckonců jediná vypracovaná akce domácími, kteří do té doby hráli na brejky a moc se do kombinací nedostávali, jejich snaha totiž byla stejně nepřesná jako ta naše. Velký problém nastal v našem nedostoupení hráčů ve vlastním vápně, hned dva hráči byli na penaltě neobsazení a míč dobře trefený krásně zaplul za tyč 3:2. Drama pokračovalo, když se po krásné akci a vysunutí Matějem trefil Steve na 3:3. Nastala honba za vedoucí brankou, tři exkluzivní zákroky předvedl domácí brankář (vytáhl pumelice Zdendy, Steva i Kopýtka), aby se nešťastníkem stál už notně pochroumaný Radek, který po dalším dost ležérně hraném podskočeném míči a nepřerušeném útoku dostal z úhlu dost pitomý gól. Omluvou budiž fakt, že chytal od závěru poločasu se sebezapřením a celou sezonu nás držel. My měli dost šancí na to ještě zápas zvrátit, ale domácí i častým kouskováním hry střídáním (za to se kluci nenastavuje !!! nastudujte si konečně už pravidla) dotáhli do konce zápas za tři body. O tom jestli zaslouženě či ne můžeme polemizovat, dostali jsme čtyři góly, které jsme dostat nemuseli, naproti tomu když dáme venku tři branky, neměli bychom odjíždět s prázdnou. Utkání jsme si zkazili sami. Vyrobili jsme kupu chyb a soupeř nás potrestal. Nic víc nic míň.

FK Kralupy 1901 - Sokol Dolany 4:3 (1:1)
Sokol Dolany: Handl - Semerád (81. Hulínský), Hrubant (51. Bečka), Těšík, Halík P. - Holeček, Vondra, Šenkýř, Špička, Morávek O. (46. Douša) - Kopecký
Branky: 39. Pexa, 53. Řenč (pen.), 56. Pexa, 69. Matějček J. - 25. Špička, 47. Douša, 60. Vondra Rozhodčí: Vážan ml. - Driml, Hamšík