V dalším derby vítězíme

11/05/2015 09:19:40

V dalším derby vítězíme
Naším soupeřem v dalším kole byly Chvatěruby.

V letošní sezóně je magickým číslem v zápase s Chvatěruby šestka. V podzimním zápase výhra 6:2, v přípravném pohárovém zápase 6:3 a šestku vyfasovali hosté i v mistrovské odvetě na našem domácím hřišti. Ale vše postupně. Do utkání jsme nasadili místo zraněného Radka Handla Jirku Nejedlého, který si téměř po půl roce konečně zachytal. I když ono to bylo docela v pohodě, neboť jsme měli neuvěřitelný úvod a už v 11. minutě vedli 3:0. První branku vstřelil Špíca hlavou, když sledoval míč, který se snášel k tyči z hlavy Zdendy a jen jej usměrnil do branky. Druhou branku pár minut na to vstřelil Ráďa, hrající v útoku a tečovanou střelou vymetl šibenici hostující branky, aby poslední slovo úvodní smrště měl Matěj, který využil neuvěřitelné hlavičkované, kdy Zdenda ještě pohotově vrátil míč před branku, kde jej Matěj opět jen usměrnil do branky. Bylo po zápase, ubrali jsme plyn a bylo to dost znát. Hosté začali být důraznější a bojovali, nicméně kupili chybu za chybou. Přesto jsme se dočkali branky čtvrté, kterou vstřelil Steve z pokutového kopu a posléze i páté, kterou vstřelil znovu Steve, který využil dobré práce Rádi, který nevypustil souboj, vybojoval už ztracený míč a poslal jej do vápna, kde už bylo vstřelení míče do branky rutinou 5:0. Radek vůbec dělal svou rychlostí hostům problémy a především hrál s chutí. V patnácti letech se stal nejmladším střelcem dolanských v okresním přeboru. V prvním poločase byl znát velký rozdíl ve fyzické kondici a zároveň v kvalitě. Hosté se snažili hrát fotbal, ale pod tlakem kupili velké množství chyb. Druhý poločas už jsme pod dojmem vedení odehráli troufám si říci na půl plynu. Trochu mi to připomínalo zápasy ze 3. třídy, kdy jsme tímto způsobem měli rozhodnuté zápasy hned a ve druhých poločasech už to tak kvalitní nebylo. Hosté si ve druhém poločase vytvořili pár dobrých šancí, kdy využívali zejména dlouhých nákopů za obranu a podařilo se jim snížit, když se důrazně prosadil ve vápně hostující útočník. Nicméně poslední slovo jsme po mnoha našich šancích, kdy zachytal hostující brankář, měli my, když se podruhé v zápase trefil Radek, který využil výborné práce střídajícího Vojty. Suma sumárum, zápas ze kterého měli někteří obavy jsme zvládli s konečným skóre 6:1, výsledek mohl být i lepší i horší. Nicméně nebylo pochyb, že jsme předvedli větší kvalitu a zaslouženě vyhráli. Nyní nás čeká Libiš a to bude jiná káva, tak s chutí do práce.

Sokol Dolany - Vltavan Chvatěruby 6:1 (5:0)
Sokol Dolany: Nejedlý Jiří - Holeček, Semerád, Těšík, Bečka - Douša, Špička, Vondra, Morávek O. (60. Morávek V.) - Šenkýř, Hulínský
Branky: Vondra 2, Hulínský 2, Špička, Šenkýř ŽK: Douša Rozhodčí: Moško - Kotek, Princ