Publikováno 08/08/2015 19:55:01 v kategorii Muži A (1828x přečteno)

Zmrtvýchvstání ve vražedném horku

Po krátké přípravě jsme odjížděli k prvnímu mistrovskému utkání do Hořína.

Vlna vražedných veder, dovolené hráčů či herní čas v 10:45. To vše hrozně moc ovlivnilo představy nás trenérů ohledně zápasu v neoblíbeném Hoříně, který nás v loňské sezóně obral o 6 bodů. V jarním zápase jsme navíc jeli do Hořína v hodně nekompletní sestavě a výsledkem byla vysoká prohra. Nicméně každý zápas je jiný. Tenhle byl jiný v tom, že se jednalo o první zápas nového ročníku okresního přeboru a měli jsme jako první týmy v soutěži možnost vyzkoušet si novou fotbalovou ®evoluci. Předzápasová porada, rychlé rozcvičení ve stínu a mohlo se začít. A taky začalo, hned po necelých dvou minutách letěl míč na 30 metrů křížem, kde se jej Vojta snažil zpracovat, nicméně se mu to nepodařilo podle představ a rychlý brejk zakončili pod padajícím Radkem domácí exkluzivně 1:0. Trochu nás to probudilo (jako mnohokrát v loňské sezoně) a začali hrát. Příkladně zabojoval Halíř, míč se dostal ke Kopýtkovi, který lehce obehrál domácího beka, ale ztroskotal na stoperovi. Míč ukořistil Ondra, který jej posunul na Pixliče a ten vypálil pumelici metr dva vedle tyče. Domácí svou druhou střelou orazítkovali břevno, abychom my Kopýtkem prověřili brankáře utěšenou střelou. Ve chvíli, kdy jsme se snažili o vyrovnání a získávali herní převahu, udělal Svojsa na hranici vápna minelu, kdy se možná zbytečně snažil řešit problém fotbalově, domácí útočník ukořistil míč a Halíř, který se raketově vrátil zpět už nestačil nastávající požár uhasit bez faulu. Penaltu pak domácí bezpečně proměnili a tím v podstatě druhou chybu potrestali druhou brankou 2:0. Znovu jsme se připomenuli i my, kdy brankář vytáhl výborný zákrok po Stevově trestném kopu, po následné standardní situaci a přetaženém centru pak zcela volný Kopýtko nedokázal prostřelit z úhlu obranný val domácích hráčů. Nicméně jsme opět udělali jednu chybu, která skončila brejkem a ač Pepa Pixla dělal vše možné a nemožné, domácí útočník si jej rukama odstavil a zacílil se štěstím potřetí 3:0. Nemělo to logiku, my jsme hráli – musím říci, že tak 70 % utkání mělo z naší strany kvalitu, ale byla tam i spousta chyb, které soupeř bezpečně trestal. Jenže když něčemu jdeš naproti, vrátí se ti to. Domácí hráči po třetí brance doslova a do písmene zápas nezvládli. Řečmi typu – „jedem jim dát bůra“ atd., tím nikdo nic nevyhrál. A přemotivovaný domácí brankář nás dostal do zápasu. Po bezpečně chyceném balonu se snažil odstrčit Martina, který ovšem zůstal stát a míč mu vypadl z ruky, toho se zmocnil právě překvapený Martin, který byl ještě více překvapen kriminálním zákrokem, za který jsme kopali penaltu. Domácí se rozčilovali na rozhodčího, který podle jejich názoru měl odpískat faul na brankáře, nicméně spíše by měli vynadat brankáři, který kdyby nechtěl odstrčit nic netušícího našeho obránce, nevypadl by mu míč z ruky. Penaltu bezpečně proměnil Steve 3:1. Nabádali jsme hráče k tomu, aby do poločasu již udrželi nulu. V přestávce došlo k malé bouřce v kabině, z níž si každý vzal to podstatné a jelo se dál. Může se nám nelíbit spousta věcí a je těžké se přiklonit k nějaké straně. Nicméně řečmi nikdo nic nevyhrál. Začátek druhé půle začal velkou šancí domácích, kdy hořínský útočník neprostřelil v samostatném úniku Radka, aby Daneček, vystřídavší vyčerpaného Kopýtka, důsledně dohrál souboj a neuvěřitelným gólem snížil na rozdíl jedné branky 3:2. V 58. minutě se pak zaskvěl z trestného kopu Tlusťoch, který vyrovnal střelou pod břevno z 25 metrů na 3:3. Když připočteme ještě naše dvě výborné šance po standardních situacích – nejprve Tlusťochovu teč vytěsnil domácí brankář na roh, Špíca pak jen těsně nedosáhl na další centr a poslední šanci domácích, která byla důsledkem kumulující únavy a přibývajících trestných kopů a skvělý zákrok Radka pro nás uhájil skvělý bod, šlo se pak na penalty. Ty i přes dvě chycené penalty Radkem ovládli domácí v poměru 3:2, když v poslední sérii Dawson trefil tyč (o drn). Suma sumárum: Domácí předvedli kvalitu v zakončení, my jsme podle domácích fanoušků morálně vyhráli. Především zvítězili všichni, kteří vydrželi v tomto vedru hrát fotbal v takovém nasazení. Není možné kohokoliv kritizovat, všichni si hrábli na dno svých sil. A zejména všichni projevili velké srdce a přidali i fotbalovou kvalitu. Remízu považuji za spravedlivou a vzhledem k průběhu utkání ji i bereme.

AFK Hořín - Sokol Dolany 4:3 n.p. (3:1)
AFK Hořín: Landsman T. - Pastir (59. Kettner), Rulec R., Holoubek, Rulec J. - Olšák, Kopáč, Landsman P., Žemlička - Žídek, Polanský (80. Liška)
Sokol Dolany : Handl - Semerád, Vondra, Svojsík, Pixa - Morávek O. (60. Halík D.) - Morávek V. (78. Lejsek), Tlustý, Špička, Halík P. - Kopecký (46. Djurevski)
Branky: 2., 24. 36. Polanský - 37. Vondra, 50. Djurevski, 58. Tlustý ŽK: Kopáč, Žídek - Halík, Tlustý, Vondra, Lejsek, Djurevski Rozhodčí: Švancara - Šulc, Dvořák