Dozvuky posledních zápasů

31/08/2015 20:22:55

Dozvuky posledních zápasů
Krátké shrnutí posledních bitev našeho áčka.

Zastavení první – Sokol Dolní Beřkovice

Soupeř hratelný, věděli jsme již z jarní části sezony, jakým stylem hraje. Hrál se bojovný fotbal z obou stran za neustálého deště. Utkání bylo o proměnění šancí, na obou stranách jich byl přibližně stejný počet. Ale to co zahodil Ondra Morávek nebo Honza Kopecký, to se už jen tak nevidí. Trest za tyto nedostatky se dostavil několikrát. Nejprve jako nůž máslem prošel hostující záložník a zakončil své sólo střelou po zemi k tyči. Pak Špíca vyrovnal po velkém náporu. Posléze přišla za stavu 1:1 tisíciprocentní šance Kopýtka, aby po trestném kopu zase přišla studená sprcha. Poslední gól na 1:3 byl pak jen dokreslením všeho. Dva náhodné odrazy a pumelice pod břevno. Hosty zachránil brankář od prohry. Body si však odvážejí hosté.

Zastavení druhé – SK Slavia Velký Borek

Ostuda, zmar, totální propadák. První půle skončila 3:0 pro domácí, i když herně byl zápas naprosto vyrovnaný. Nicméně když nedokážeme proměnit šance a nekopeme penaltu, kterou by viděl i slepýš, tak se nemůžeme ničemu divit. Brečet však nad tím nejde, protože jsme ukázali čeho jsme schopni. Totálně se vykašlat na poslední část zápasu a nechali si nasázet další branky do krásné sedmičky, to už je jen pro otrlé. Od tohoto zápasu si vedu přesnou analýzu všeho co se děje. Tohle totiž nejsou ty Dolany, které známe.

Zastavení třetí – SK Vojkovice

Návrat k trochu poctivější hře, nicméně spousta odfláklých soubojů jen na půl. Soupeř kope za poločas snad 12 rohů a dostaneme čudlu. Před tím máme dvě dobré situace, které zase brankou neskončí. Výborně chytají hostující brankář pak přijde v samotném závěru o nulu, protože 4:0 by výkonu našeho týmu neodpovídalo. Ovšem problémy jsou a jsou hodně vážné. Nasazení, důraz, neuvěřitelné minely a nedisciplinovanost a nerespektování pokynů z lavičky. Pánové budíček, takhle to nejde !

Zastavení čtvrté – co dál ?

Pokaždé brečení nad výkonem rozhodčích, tak se každý zamyslete nad svým výkonem. Rozhodčí udělá v zápase jednu dvě chyby, je pravda, že nás stojí třeba solidní výsledek, ale kdyby každý hrát to na co má a neschovával se alibisticky za první protihráče, které vidí, tak by to bylo ok. My si nenahrajeme přesně, když uděláme chybu, stojíme. Přihrávky zásadně hrajeme bez pohybu na hráče, který opět stojí a divíme se, že nám to soupeř vezme. Paráda je, když naši soupeři dokážou vykombinovat ve třech hráčích naši bránící pětici, protože tam běháme sem tam jak splašené slepice. Ale dost bylo kritiky, pozitiva se hledají těžko, přesto tu zmíním jednoho hráče, který překvapivě snese ta nejpřísnější měřítka a je pro mě z těchto tří zápasů velkým překvapením. Tím hráčem je Ondra Morávek, který vždy v zápasech patřil k lepším hráčům a bojoval srdnatě jako lev. Lepší hodnocení by pak získal, kdyby se lépe popasoval s důležitými momenty a šancemi během zápasů.

Závěr

Snad bude líp