Publikováno 27/09/2015 14:22:58 v kategorii Muži A (1535x přečteno)

Ze Mšena bod s trpkou příchutí

Áčko ve značně kombinované sestavě zajíždělo do Mšena.

Ve značně jiném rozpoložení po minulé výhře nad Obřístvím jsme jeli do Mšena. Domácí tým jsme loni porazili doma po tvrdě vybojovaném vítězství 3:1 a podzimní zápas jsme marně dotahovali až čtyřbrankové vedení domácích fotbalistů. Ti se prezentují běhavým a důrazným stylem. Hodně na sebe hráči mluví což mi přijde v porovnání s některými našimi hráči jako z jiné planety. Očekával jsem tedy těžký zápas, což se od samého počátku zápasu ukázalo. Problém číslo jedna nastal v nedostatečném rozcvičení hráčů, neboť jsme přijeli na zápas skoro na poslední chvíli. A také od úvodních minut nás domácí na nerovném terénu zatlačili. Využívali našich ztrát míčů ve středu hřiště a podnikali rychlé výpady do otevřené obrany. Jen naštěstí pro nás se vždy zasekli na velkém vápně, popřípadě trochu „zasobčili“. Nicméně po 15 minutách jsme objektivně mohli prohrávat 2:0, neboť Radek vytáhl jeden zákrok super a druhá střela skončila na tyči. Po zahřívací čtvrthodince jsme se dostali do hry i my, kdy jsme začali i více držet míč na zemi a dostali se ke střelám. Při nich se pro změnu vyznamenal domácí brankář Hnízdil. A také stála pro domácí dobře branka, neboť Steve lehkým obloučkem trefil břevno. Jobovka přišla při třech ošetřování Radka, který si bez cizího zavinění poranil nohu a tudíž jsme hráli tak jak jsme hráli. Splácaní a ještě všechno proti. Semkli jsme se. Vovarovi luplo v lýtkovém svalu a po remízové první půli bez branek jsme šoupli do hry Honzu Kopeckého, který mezitím dorazil (pokladnička se těší na jeho příspěvek). Jestli byli domácí v první půli o chloupek lepší, ve druhém poločase jsme až na úvodních pár minutek začali hrát odvážněji ale stále zodpovědně. Dostali jsme se k několika brejkům, které jsme nedokázali dobře zakončit, až nakonec nám pomohli domácí svou špatnou rozehrávkou, kterou potrestal Ondra Morávek svou první trefou v sezoně v A-týmu (pokladnička se těší na jeho příspěvek). Uklidnili jsme se a domácí byli jako opaření. Bohužel došlo k momentu, který tu jako zaujatý člověk můžu posoudit na základě toho co jsem sám viděl a pak slyšel. Asistent rozhodčího pan Eder se zjevně na lajně nudil a bylo mu líto, že nemůže do zápasu zasáhnout jako obvykle a jako už několikrát v minulosti zápas vzal do svých rukou. Po špatném zpracování míče uvnitř pokutového území šel domácí útočník do střely ze skluzu, přes nastavenou nohu po zakončení upadl, spíše kopl on našeho bránícího hráče. Rozhodčí ukázal odkop, fanoušci se zlobili že by se měl kopat roh, když pan Eder – viz. vysvětlení našemu kapitánovi „byl to útočný faul :D“ – doporučil hlavnímu arbitrovi pokutový kop. Emoce vzplály a ač jsem se snažil sebevíc hráče uklidnit, nešlo to. Nejvíce pochodovaly nervy Honzovi Kopeckému, který posléze po klukovině „to si děláš p…l“ a „tak si jděte na klobásu“ dostal během jedné minuty dvě žluté karty a zároveň kartu červenou (pokladnička se těší na další příspěvek). Domácí penaltu proměnili a měli ještě převahu o jednoho hráče v poli navíc. Náznaky šancí jsme díky enormnímu nasazení zvládli a tak jsme došli až k penaltovému rozstřelu. Ten zvládli domácí lépe a tak si připsali bonusový bod. Objektivně bod beru, byl zasloužený, tři body byly blízko. K penaltě vůbec nemuselo dojít, kdyby hráči na sebe více mluvili a řekli Pepovi že má za sebou hráče, jinak by určitě nevolil řešení jako zvolil. Jsou to opravdu jen maličkosti, které rozhodují na této – okresní – úrovni zápasy. Proto beru pozitiva, nebojácný výkon od všech, nasazení od začátku až do konce. Pořád ještě je co zlepšovat, kolikrát volíme fotbalové řešení v momentě, kdy můžeme situaci vymyslet jednoduše. Domácí předvedli dobrý výkon v první půli, rozhodně se snaží hrát fotbal. Stále trpí na koncovku a zároveň i na časté diskuze mezi sebou protihráči a fanoušky. Nám pomohla jejich nekoncentrace k vedení, které jsme při troše štěstí a vůle mohli udržet. Nestalo se tak, buďme i přes to rádi za bod.

SK Mšeno - Sokol Dolany 2:1 pp (0:0)
Sokol Dolany: Handl - Hulínský Roman (46. Kopecký), Svoboda T., Těšík, Svojsík - Svoboda D. - Morávek O., Tlustý, Špička, Holeček - Vondra
Branky: 71. - Valenta z pen. - 67. Morávek O. ŽK: Kolumpek O., Kolumpek R. - Svoboda T., Morávek O., Kopecký, Vondra ČK: 71. Kopecký Rozhodčí: Němeček - Stibůrek, Eder