Publikováno 12/10/2015 11:04:38 v kategorii Muži A (1593x přečteno)

Z Veltrus bez bodů

Áčko vyjelo v dobré náladě do Veltrus. Nálada rychle zvadla.

Nechci komentovat záležitosti před zápasem, svou vinu na tom mám i já. Budu mluvit o přístupu k utkání samotnému od samého počátku. Zápas začal tak, že mi přišlo, že si někteří přijeli jen kopnout do míče. Bez bojovnosti, bez pohybu bránění laxní s obrovským odstupem a když ještě připočtu neskutečně ledabylé zakončování vypracovaných šancí, nemohlo přijít nic jiného než trest. Ty tresty přišly tři. Dostali jsme tři branky jako přes kopírák. Nákop za obranu, která nestačila zachycovat tyhle útoky neútoky. Bránění nám vůbec nešlo, defenziva jako celek vůbec nefungovala, prostě jeden velkej průšvih. Začneme honit zápas 40 minut po začátku, kdy se stala jedna věc. Nejen že jsme dostali branku, ale museli jsme i vystřídat brankáře. Zatlačili jsme domácí, ale kromě tyče a kromě výborných zákroků domácího gólmana jsme nevyplodili nic. Do druhého poločasu jsme vlétli s cílem co nejrychleji vstřelit kontaktní góly a zápas dovést alespoň k penaltám. Nejprve jsme trefili tyč. Pak jsme kopali roh a snižující gól Hese to načal. Za chvíli jsme kopali penaltu, kterou jsme poslali pro změnu do břevna aby po další minele a nakopnutém míči do vápna kopali penaltu domácí a pro změnu ji dali. Přesto jsme se dostali do hry hned po rozehrávce, kdy Špíca napravil své penaltové zaváhání. První trefu za dolanské áčko si připsal střídající Filip Lejsek, který se srdnatě rval. Z tempa nás vyvedla červená karta pro krátce hrajícího Romana Hrubanta, který neunesl žlutou kartu a vynadal rozhodčímu (opět zbytečně). V závěrečném náporu jsme pak spálili dvě vyložené šance včetně trestného kopu a odešli ze hřiště bez bodů. Naštvaní můžeme být maximálně sami na sebe. Hrůzostrašná první půle, kdy si hrajeme na písečku ve středu hřiště a neustále vymýšlíme nevymyslitelné věci. V našich silách bylo bodovat a ať se zamýšlím jak se zamýšlím, v hlavách bylo silné podcenění soupeře. Pochválit chci Patrika, který vystřídal zraněného Radka a svými výběhy mimo vápno si zjednával respekt u soupeřů. Dále nějak nevím koho pochválit, protože jsme v tom všichni společně a všichni jsme zodpovědní za výsledek. Ať už hráči na hřišti, my na lavičce nebo střídající.

AFK Veltrusy - Sokol Dolany 4:3 (3:0)
Sokol Dolany: R. Handl (40. P. Mareš) - M. Semerád (57. R. Hrubant) , P. Halík , R. Hulínský , T. Svoboda - D. Svoboda , L. Tlustý , P. Špička , Z. Douša (57. F. Lejsek) , O. Morávek - J. Vondra
Branky: 17. T. Dinka , 21. M. Podskalský , 35. T. Dinka , 65. M. Melišík (p.) - 48. T. Svoboda , 67. P. Špička , 77. F. Lejsek Rozhodčí: Blahout - Driml, Kozlík