Publikováno 18/10/2015 23:06:59 v kategorii Muži A (1625x přečteno)

S Kralupami jsme stříleli ostrými

V důležitém zápase jsme hostili souseda z Kralup.

V rozdílném rozpoložení nastupovaly oba týmy k zápasu. Zatímco nám se minulý zápas hrubě nevyvedl, hosté se naopak chytili úspěšnými výsledky zejména na domácím hřišti. Samotnému je mi záhadou, jak tým, jako jsou Kralupy jsou tak vespodu tabulky. Ale derby je derby a tudíž i motivace hráčů byla úplně jiná a na všech hráčích byla vidět chuť a odhodlanost odčinit průšvih z Veltrus. Utkání začalo pod dozorem krajských rozhodčích Šťastného, Jahody a Dvořáka velice zostra. Hrál se od začátku rychlý fotbal, kde jsme byli sice fotbalovější, zejména dopředu, ale také jsme otevírali okénka vzadu a soupeř toho využíval. Hosté rozhodně nepřijeli hrát nějakého zanďoura, naopak využívali každou možnost k útočení. Za stavu 0:0 jsme měli dvě velké šance, jednou jsme trefili ve vápně hráče z dorážky po standardní situaci, podruhé jsme pěkně Morim stříleli z hranice vápna. Každý centr, který posílal Steveček z levé strany do vápna smrděl. Nicméně klidně jsme mohli i prohrávat, Patrik vyrazil prudkou střelu hostujícího záložníka a naše zkoprnělá obrana koukala na dorážku, která šla těsně vedle. Pak jsme udeřili my, zachycený míč na středu hřiště, který potáhnul navrátilec Dawe, posunul krásně kolmo na Steva, který otevřel skóre 1:0. V tu chvíli jsme měli dvě velké šance na pojištění výsledku, ale opět málem zahřmělo na druhé straně, dva nebezpečné centry nejprve řešil Patrik, propadnutý míč pak netrefil hostující útočník na malém vápně. A tak jsme opět udeřili po bleskurychlé akci my – po sérii vtipných narážeček se po zemi k levé tyči trefil Ondra Morávek 2:0. Ten v tomto zápase předvedl nejlepší první poločas v sezóně. Další možnost po trestném kopu jsme nevyužili a tak hosté začali ovládat střed pole. Získávali odražené míče a dostávali nás centrovanými míči pod tlak. Z jednoho z nich pak snížili hlavou na rozdíl jedné branky. U této branky zaspal Halíř, který tak dlouho couval, až nestihl pořádně vyskočit. Nicméně branka padá na vrub celé obranné fáze, protože kralupský hráč měl spoustu času a neatakován poslal krásný centr 2:1. Nedařilo se, hosté v této fázi sahali po vyrovnání, měli spoustu odražených míčů a dostávali nás pod tlak. Z něj nás vysvobodila náhodná akce. Patrik vykopával míč, ten po minele hostujícího stopera získal Steve a pelášil sám na brankáře, ten vytáhl neuvěřitelný zákrok a vyrazil míč jen na břevno, aby jej dobíhající Špíca poslal rybičkou do branky 3:1. Hluchou pasáž v závěru první půle pak ukončil rozhodčí. Hluchou z naší strany, neboť jsme zbytečnými fauly a chybami dostávali hosty do tlaku. Než začnu komentovat druhou půli musím se zmínit o fanoušcích, ti přijeli ve velkém počtu a vytvořili hostům velkou podporu. Říká se o nich leccos, ale tentokrát klobouk dolů. Neúnavně povzbuzovali a fandili a byli skutečně dvanáctým hráčem hostí. V takové atmosféře se hraje každému fotbalistovi lépe. Druhý poločas začal nekoncentrovaností našich hráčů, kdy Hes musel hasit požár na hranici vápna. Hosté však tuto šanci nevyužili. A když za stavu 3:1 vytáhl skutečný extra-save v brance Patrik, začal jsem věřit, že to dotáhneme. A skutečně ano, nejprve se po exkluzivní souhře trefil Špíca na 4:1. Pak na hřišti vyjiskřily emoce po několika zákrocích z obou stran, ale to podstatné se událo před oběma brankami. Zatímco Patrik sbíral centry a obrana na hranici sebeobětování neumožnila hostům vstřelit gól naděje (už překonaného Patrika třeba zastoupil výborně hrající Kuba Těšík), tak u nás stačilo aby Dawe posunul míč na Halíře, který přespurtoval 60 metrů a pak se životní trefou po 4 letech také dočkal pocitu ze vstřelené branky 5:1. Hosté se sympaticky snažili ještě útočit, jak říkám, pořád se snažili od začátku do konce hrát a hrát, za což jim patří pochvala, tak poslední slovo měli opět dolanští, kteří po další chybě a brejku a bleskurychlé souhře plné narážeček vyzvali Dawa ke vstřelení branky, který toho prudkou střelou po zemi k pravé tyči využil 6:1. Závěrem chci říci, že Veltrusy jsou odpuštěny, ale fanoušci si přejí více takových výkonů a zápasů. Porážka se odpustit dá, přístup a výkon v zápase a k zápasu už je něco, co musí každý vědět. Dnes jsme vyhráli jako tým. A i když je ke Kralupům výsledek krutý, výhru jsme si zasloužili víc.

Sokol Dolany - FK Kralupy 1901 6:1 (3:1)
Sokol Dolany: Mareš - Hulínský Roman, Svoboda T., Těšík, Halík Petr - Tlustý (87. Semerád) - Holeček (66. Lejsek), Špička, Svoboda D., Morávek O. - Vondra
FK Kralupy 1901 : Šour - Černý, Řenč, Pešek, Pexa - Šíma (66. Vokoun P.), Zavadil, Polák J., Polák R. - Topor (46. Vokoun A.), Matějček
Branky: 17. Vondra Jan, 25. Morávek Ondřej, 37. Špička Petr, 58. Špička Petr, 75. Halík Petr, 88. Svoboda David - 28. Topor Martin ŽK: Svoboda T., Halík, Tlustý, Vondra, Lejsek - Řenč, Polák J., Polák R., Matějček J., Pešek M. Rozhodčí: Šťastný P. - Dvořák, Jahoda