Publikováno 18/11/2008 20:19:22 v kategorii Muži A (3162x přečteno)

Remíza na závěr úspěšného podzimu

V posledním kole jsme zavítali do Kralup na stadión V Olších. Po sérii pěti předchozích výher jsme s jiným cílem než vítězstvím nemohli odjíždět. Ovšem proti hovořila statistika FK Kaučuk, který se pyšnil vizitkou doma neporaženého celku.

Utkání za sychravého počasí na poměrně dost hrbolatém terénu řídil rozhodčí Novák. Naše sestava: Luboš – Píťa, Hes, Dawson, Marťan – Bříza, Ludva, Karel, Steve – Kopýtko, Láda. Po nezajímavém úvodu, kdy celky spíše než se soupeřem bojovaly se záludnostmi terénu se v 8. min. do první šance zápasu řítil Steve, ale jeho gólovou přihrávku vystihl výborný brankář hostí. Náš další střelecký pokus obstaral opět Steve, ale střelou ze 17 metrů brankář nadvakrát zkrotil. V těchto okamžicích jsme byli jednoznačně fotbalovější a domácí se na více než pozornou obranu nezmohli. Hra se začala vyrovnávat od 20. min. kdy se domácí postupně dostali do tří pohledných akcí, které zakončili nebezpečnými střelami. Jednou míč letěl těsně vedle, dvakrát hosty podržel Luboš. Útočnější hra domácích nám paradoxně pomohla při hledání okének v domácí obraně. Netrvalo to dlouho a po v obraně odebraném míči jsme podnikli rychlý protiútok, při kterém Steve během 40-ti metrového sprintu narazil na jediného protihráče. A protože s ním, ani s vyběhnuvším brankáře problém neměl, měnilo se ve 26. min. poprvé skóre utkání, 0:1. Domácí se nepoučili, a tak nejprve Steve a Ludvou zahrozili, a po nich. už trestal Bříza. Stalo se tak po trestném kopu nařízeném za mluvení. 36. min. 0:2. Také poslední dvě šance prvního poločasu měli na svých kopáčkách hosté, ale Steve těsně minul z trestného kopu a Bříza z 15 metrů nezakončil dostatečně razantně. Přesto jsme šli do kabin s příjemným náskokem.

Ač jsme do druhého poločasu nastoupili ve stejné sestavě, náš herní projev byl v první čtvrthodině druhé půle nepochopitelně špatný. Domácí nás přehrávali v rychlosti i osobních soubojích. Přesto způsob, kterým domácí snížili byl přinejmenším nestandardní. Při naší snaze o útočnou akci byl Láda evidentně držen za dres, čehož si nevšimla jediná osoba na stadiónu – rozhodčí. Hosté získaný míč přenesli na druhou stranu, kde Bříza prohrál v souboji tělo na tělo a Hes, snad ještě pod vlivem oprávněného vzteku z předchozích okamžiků, zastavil soupeřova hráče klukovským faulem ve velkém vápně. Penaltu domácí s přehledem proměnili, 52. min. 1:2. A aby toho nebylo málo, jen o 6 minut později Luboš hrubě podcenil centr z poloviny hřiště a míč po teči hlavou skončil v naší síti. 2:2. Kdo čekal po vyrovnání “uklidnění zbraní“, byl na omylu. Ani jeden z celků nebyl s bodem spokojen, a tak se až do konce utkání jezdilo nahoru dolů. Více šancí jsme si vytvořili my, ale i domácí hrozili. Bohužel žádná z šancí Kopýtka, Steva, Břízy ani Zdeňka, který v 65. min. vystřídal Ladu, se neujala. Asi největší šance jsme měli v 85. min., kdy mohl tváří v tvář brankáři rozhodnout Steve, ale nedal, a v 89. min. Kopýtko, který sice brankáře hostí překonal, ale sudí vymyslel a také odpískal jeho faul. Tím završil svůj tragický výkon z tohoto utkání. O jeho výkonu bych mohl napsat samostatný článek nadstandardní délky, ale jak známo, nemělo by to žádnou cenu. Navíc, stejně jako moje všechny předchozí články, by ani tento nikdo až do konce nedočetl. V 91. min. bylo utkání ukončeno a našemu trenérovi se evidentně ulevilo poté, když hráči, kteří se sesypali na hlavního sudího, tohoto neinzultovali.

Co říci k utkání? Naši kluci až na úsek 45–60 min. byli lepším celkem. Jejich převaha však k vítězství nad “lží a nenávistí“ nestačila… Přesto si je dovolím pochválit za bojovnost, za snahu až do úplného konce utkání a za to, že se neuchýlili k oplácení hrubých faulů, pomocí kterých domácí ke konci zápasu naše hráče zastavovali, viz. faul na Kamila (nastoupivšího od 71. min. místo Ludvy). Konkrétně dnes vyzdvihnu Karla. Jak si jistě čtenáři všimnuli, v celém článku o něm není jediná zmínka. Přesto byl dle mého názoru naším nejlepším hráčem. A co říci k celému podzimu? Za negativum považuji dvě zbytečné domácí porážky. Pozitivem byla předváděná hra, spousta krásných gólů a určitě i 3. místo v tabulce po polovině soutěže. Bez jakýchkoli pochyb to byl půlrok úspěšný. Kluci děkujeme.

Autor článku: Josef Svojsík

Autor článku: Jan Doležálek