Publikováno 03/04/2016 12:35:35 v kategorii Muži A (1306x přečteno)

Vítězný návrat z Vojkovic

Vojkovické prokletí jsme zlomili v pravý čas.

Náš poslední bod z Vojkovického areálu jsme vybojovali ve smutné nepostupové sezoně. Od té doby jsme počítali jen porážky – těsné i výrazné. Tentokrát jsme si ale věřili v bodový import. Nálada byla před zápasem bojovná, řekli jsme si pár věcí a šlo se na věc. Tedy abych byl zcela objektivní, domácí šli na věc. My jsme totiž od samotného úvodu těžce nestíhali domácí útoky. Ty sice byly řešeny jednoduše a čitelně, ale na náš těžkopádný a chvílemi líný pohyb to stačilo. A tak domácí fotbalisté zahodili dvě vyložené šance, přičemž několikrát se zahnali do neuvěřitelných pozic a k zakončení ani nedošlo. Až po 25 minutách jsme zahrozili my, kdy se Steve zastřeloval ze 40 metrů a jeho projektil skončil těsně nad břevnem domácího brankáře, který se v úvodní třetině zápasu musel nudit. Zato před Jiřím bylo horko, stále létal do šestnáctky centr za centrem, ale i za pomoci obránců je spolehlivě likvidoval. Výborný poctivý defenzivní výkon předvedl Martin Semič, který po celý zápas neúnavně bojoval a dokonce nevyprodukoval snad žádnou chybu. Že platí Pospíchalovo slavné „fotbal nemá logiku“ jsme mohli potvrdit zhruba ve 36. minutě, kdy brankář domácích neudržel rotující míč, který už už přes něj padal do opuštěné branky, poté se ještě odrazil do břevna, my řvali „gól“ ale míč asi v brance nebyl. Podobnou situaci jsme pak předvedli i my u naší branky, ale skvělý Jirka skočil a míč odpálil do zámezí. Jak už to chodí, dostali jsme haluz. Respektive Kuba se nemohl na trápení domácích ostrostřelců dívat a stylově patičkou přehodil Jirku v naší brance 1:0. Bylo zle, dobývání nám nejde, přesto jsme měli pocit, že druhý poločas když nastoupíme stejným způsobem a budeme stíhat běhat, že domácí chyby udělají. A to se skutečně povedlo. Během dvanácti minut se nám povedlo z domácí obrany udělat trhací kalendář a po pěkných akcích výsledek otočit. Trefil se Špíca, s velkou dávkou štěstí ve vápně v klidu po zemi vyrovnal na 1:1, velkou práci při této brance odvedl Ondra, ktřerý z nezvyklého postu předstopera vyvezl míč snad 40 metrů a otevřel tím Špícovi prostor, na 1:2 po exkluzivní akci plné narážeček otočil Ondra Morávek a poslední slovo měl Tlusťoch ve spolupráci s Píťou, který ve skluzu donutil domácího brankáře k zákroku, aby dobíhající záložník našeho týmu uklidil míč z metru do šibenice, ač mířil po zemi k levé tyči…:D 1:3. Za stavu 1:2 pak měli domácí tutovku po krásné akci po levé straně, kdy centrovaný míč za obranu domácí útočník napálil na hranici malého vápna nad naší branku. Několik závarů po standardních situacích jsme díky skvělému Jiřímu zvládli a vezeme si zaslouženě do Dolan tři důležité body. Suma sumárum, za prvních 30 minut bychom si zasloužili pár facek, za zbylé dvě třetiny zápasu pak klobouk dolů, hráči si uvědomili co je to bojovnost. Je potřeba hrát s koncentrací po celý zápas. Podobný výpadek jako na začátku mohl znamenat rychlé rozhodnutí zápasu. Také velké množství zbytečných ztrát míče. Líný pohyb bez míče, tohle všechno bylo na naší hře vidět. Opět jsme začali pořádně hrát až po obdržené brance. Zlepšeme to. Výborná zpráva je, že i bez dvou hráčů základní sestavy a při vědomí, že jsme se od začátku sezony nesešli v plné sestavě, jsou tři body zlaté. Nepokazme si to hned další zápas doma s Vehlovicemi. Zároveň bych chtěl pochválit trojici rozhodčích za výkon, neboť vypjaté momenty eliminovali v zárodku a přispěli k hladkému průběhu hry.

SK Vojkovice - Sokol Dolany 1:3 (1:0)
Sokol Dolany: Nejedlý Jiří - Semerád, Těšík (84.Hulínský Roman), Morávek O., Lejsek - Holeček, Tlustý (88. Svojsík), Špička, Zavadil, Žlab - Vondra
Branky: 39. Těšík vl. - 64. Špička, 70. Morávek O., 76. Tlustý ŽK: Juklíček - Špička, Tlustý, Zavadil Rozhodčí: Blahout - Driml, Remenec