Mobilizace !

16/05/2016 12:53:49

Mobilizace !
Pár vět a zhodnocení posledních zápasů v OP.

Přátelé, kamarádi a zejména hráči našeho týmu A. Je tomu necelé dva roky, kdy jsme po letitém čekání konečně postoupili do vysněného okresního přeboru. Parta lidí, která se tu budovala, obohacená o několik mládežníků z úspěšného dorostu konečně dosáhla úspěchu, na který jsme byli poprávu hrdí a na který jsme dlouho čekali. Po dvou letech, plné normálního provozu, normálních a běžných problémů však dochází k situaci, kdy nemůžu jako člověk, který je přímo zodpovědný za tréninkový proces a herní kvalitu, jen přihlížet. Berte prosím následující článek jako memento a začneme rekapitulací posledních tří zápasů. Po prohraném zápase v Obříství, kde jsme v utkání, ve kterém se fotbal skoro nehrál prohráli po zásluze s bojujícími domácími válečníky přivítali hosty ze Mšena.

Dolany – Mšeno 2:3

Soupeř hratelný, dostaneme z ničeho nic dva góly, znervózníme a přesto dokážeme vyrovnat hru a snížit na rozdíl branky. Plní namotivovaní jdeme do druhého poločasu zápas zvrátit. Místo toho zkušení hráči kupí chybu za chybou a dostáváme hned branku na 1:3. Poté následuje Špícova klukovina, kdy zápas pro něj předčasně po dvou rychlých žlutých kartách končí a zápas i přes snížení na 2:3 končí naší prohrou, která díky brejkům hostů je ještě milosrdná. Hosté kromě brejků neměli nic, žádnou mezihru, ale naše laxnost a nulový přístup se od Obříství považují asi za vlastnosti klasického dolanského fotbalisty.

Horní Počaply – Dolany 4:2

Snad nejhorší soupeř, kterého jsme v jarní části mohli potkat. Přesto si odvezeme nadílku. Vedeme 1:0, máme brejky, máme šance a pak jen kvůli laxnosti a nekomunikaci dostaneme branku na 1:1. Poté si vybereme oddechový čas a po další chybě dostaneme minutu před koncem branku na 2:1. Začátek druhé půle je opět klasický zimní spánek a gól na 3:1. Hned z rozehrávky jdeme sami na branku a nic. Snížíme na 3:2. Soupeře zaměstnáváme, protože ten už těžce nestíhá. Jdeme čtyřikrát !!! sami na branku a nevytěžíme z toho ani střelu. Poté je za klukovinu vyloučen Tlusťoch, který počastoval rozhodčího nepěknými slovy. Ad rozhodčí – před zápasem se řešilo jak bude pískat. Na rozhodčího nemůžeme být vůbec naštvaní, protože pískal tak jak pískat měl. Více mě rozčiloval mladý pomezní Štolba, jenž se sympatiemi k domácím ani netajil (rozčílí mě tykačka před zápasem plácání atd.). Ten se totiž naučil mávat ofsajdy až ve druhé půli a ještě špatně. Ale na NĚJ TO TAKÉ HÁZET NEMŮŽEME a není omluvou pro chování hráčů a dalších. Tohle prostě k fotbalu nepatří, a pokud s tímto ublíženeckým chováním nepřestaneme, tak nemáme opakuji NEMÁME zde co dělat.

Dolany – Veltrusy 1:5

Vyvrcholení krize. Soupeř přišel lacino ke dvěma brankám a utkání zkušeně rozkouskoval a uhrál. Chtěl prostě víc vyhrát a to se mu povedlo. Zaslouženě, nevytvořili jsme si proti desíti hráčům ani náznak šance. Tragikomedie vyvrcholila dalším vyloučením hráče – tentokrát pykal Semič. Nebudu se rozepisovat o všech aspektech tohoto zápasu. Sám jsem z toho skoro nespal. Přišlo mi v určitých momentech, jako by spoustě lidí vůbec na tom nezáleželo. Tohle není o řvaní na hráče a jejich motivaci. Tuto motivaci musí mít od začátku každý v sobě. A pokud nemá, je na čase to přiznat.

V nadpisu článku je uvedeno slovo mobilizace. Pojďme se semknout víc než kdy před tím. Pokud nám záleží na fotbalu v Dolanech, tak pojďme udělat ještě víc než jen mluvit a nebo se hádat s fanoušky. Ti totiž na tom hřišti nejsou. Nevědí, kdo se s čím pere. Ve čtvrtek máme trénink od 18.00 na hřišti. Pokud dobře počítám, tak máme spoustu hráčů áčka, béčka či dorostu. Vyzývám proto VŠECHNY, hráče, aby ve finiši sezony vzali rozum do hrsti, našli v sobě kus zodpovědnosti a pomohli pozvednout z popela to, co jsme během několika týdnů stačili pokazit. Kdo nebude hrát v sobotu, tak věřím, že se přijde podívat na zápas. Za nás trenéry slibuji, že v sobotu v Kralupech všichni uvidí úplně jiné Dolany než tuto tragickou neděli.