Publikováno 09/04/2017 13:56:39 v kategorii Muži A (906x přečteno)

Nemastné, neslané, takové nijaké

Ze Dřínova jsme body nepřivezli, bohužel i náš výkon zůstal za očekáváním.

Tentokrát budu stručný, protože na velké elaboráty náš výkon prostě není. Ono není v podstatě co hodnotit. Seznámíme se se soupeřem, dáme dohromady tým, který jakž takž drží pohromadě, zdravotně nic moc, u některých nevíme, zda vydrží poločas, celý zápas nebo jen pár minut. I to je realita současného A-týmu Dolan. Začínáme poměrně svižně, po deseti minutách utrum. Ač víme, odkud hrozí nebezpečí – nákopy křížně na rychlého útočníka domácích, přesto se nepoučíme, dvakrát zvoní tyč. My naproti tomu bezcílně pořád držíme míč a vyměňujeme si jej na hranici vápna, ale i ve vápně, dáváme si přednost a nezakončíme. Bezbrankový poločas vydržel i přesto, že dáváme regulérní gól ale domácí asistent rozhodčího neomylně zvedne praporek (toho podvodníka známe již z minula, proto nás to nemůže překvapit). Náš výkon je za očekáváním, vlažný, bez tempa, bez pohybu. Děláme moc chyb z dlouhého držení míče, přicházíme o ně a opět nic a nic z toho co si povídáme v kabině nejsme schopni dodržet. Na rady odpovídáme podrážděně, právě proto že se nám nedaří. Druhý poločas začneme opět chvilkovým náporem, ale jako vždy jen po vápno, tentokrát po malé. Dostáváme branku, kdy nejprve proletí centr na domácího hráče, ten se odrazí ke Kubovi a ten i když chce nakopnout míč, tak jej nakopne i se soupeřem, takže penalta, na kterou si sice Poušťák sáhne, ale nic z toho není. Jsme jak opaření, přesto vyrovnáme, když Koště krásně nacentruje před branku. Jo vlastně nevyrovnáme, protože domácí podvodník ukazuje že míč v brance nebyl (asi metr ale dobrý). A tak dostaneme druhou branku, kdy vyražený míč Poušťákem dotlačí domácí do branky podruhé. Hned z rozehrávky ovšem snižujeme po nejhezčí akci zápasu – zakončené Martinem. Mezitím se ovšem snažíme i vyrovnat, tlačíme, bez úspěchu, nikdo na sebe nevezme odpovědnost při zakončení, máme zřejmě střelbu zakázánu od doktora nebo já nevím. Když už hrajeme vabank, tak dostaneme v nastavení třetí gól, který už nic neřeší, aby Honza znovu jako vždy v kritických momentech vypsychnul. Já bych milerád tým za něco pochválil, možná za bojovnost, ale ta je u nás snad samozřejmá, nicméně velký problém je v hlavě. Nedaří se. Na hřišti je to neurovnané, hlavy dole. Je potřeba trénovat a chytit se, a hlavně plnit to co si řekneme. Minimálně třetina hráčů bohužel má svou hlavu a když to přeženu, tak si hraje po svém. Je jedno co se řekne, prostě takhle to bylo vždycky, tak to bude. A proto taháme míč až do branky, přitom by bylo jednodušší vystřelit a získat alespoň něco. Bohužel naše tahání do kuchyně je na nic ve chvíli, kdy máme šest hráčů v soupeřově vápně a přijde špatná či laxní přihrávka a následuje nákop a brejk, při kterých si většinou fandíme. Ostudou není prohrát – jako například minulý týden, ale tentokrát jsme selhali jako tým. Zodpovědnost beru částečně na sebe, ale každý musí nejdřív začít u sebe. Trénovat – jinak to nepůjde. Je hrozně znát absence Zaviho, jenže s tím se musíme srovnat. Chybí nám střelba ze střední vzdálenosti, jako bychom se báli že se ztrapníme. Naproti tomu v suchém tričku kombinujeme jen po vápno a konec. Námět pro další tréninky… Snad bude lépe, už by bylo na čase. Závěrem chci poděkovat domácím fanouškům, kteří vytvořili pěknou sportovní atmosféru plnou slušného fandění, bez jakýchkoliv nadávek. Domácího pomezního asistenta bych doporučil hned do první ligy, ostříží zrak, rychlé reakce a pohyb po lajně byl naprosto dokonalý. Uvidíme jak to půjde dál. Ve středu na tréninku od 17:30 se budu těšit.

Sokol Dřínov - Sokol Dolany 3:1 (0:0)
Sokol Dolany: Nejedlý Jan 5 - Lukáš Filip 5 (74. Jindřich Jiří (80. Halík Miroslav), Hulínský Roman 5, Semerád 5 - Těšík 5 (69. Marek), Lejsek 6 - Hudec 6, Špička 6, Morávek 6, Košťál 6 - Kopecký 6
Branky: 75. Hudec ŽK: Košťál, Morávek, Těšík Rozhodčí: Švancara