Publikováno 15/05/2017 17:00:05 v kategorii Muži A (954x přečteno)

Dozvuky posledních fotbalových víkendů

Nabízíme souhrn posledních zápasů.

SOKOL DOLANY B – AFK ELETIS LUŽEC B 4:3 (1:1)

V tomto zápase jsme přivítali lídra tabulky. Sešli jsme se kompletní a očekávali s čím přijde soupeř. Ten se dostavil ve značně kombinované sestavě s některými hráči, kteří hráli se zraněními. Utkání jsme začali obligátní chybou, kterou hosté potrestali vedoucí brankou. Začali jsme trochu hrát, přitlačili jsme. Vyrovnání jsme zařídili z pokutového kopu po faulu na Ládu. Druhý poločas jsme začali náporem, který jsme potvrdili díky hostujícím chybám dvěma brankami. První vstřelil Láda, který využil krásné akce ve vápně a procedil míč do branky. A druhou hned o pár minut Martin, který využil své rychlosti a zvýšil na rozdíl dvou branek. Hosté zvládli díky naší laxnosti v bránění srovnat, aby poslední slovo měl Petr Dudek, který po lobu trefil břevno, aby z dorážky rybičkou svou střelu dorazil na konečných 4:3. Utkání se pak dohrávalo v emotivní rovině, my si neodpustili komentáře na adresu rozhodčího, který tedy musím říci pískal zvláštně. Ale tři body zůstaly doma.

SOKOL CÍTOV – SOKOL DOLANY 3:4pp

Zápas by se dal shrnout slovy klasika „koncert mistra Poušťáka“. V tomto zápase mohu říci jedině, že o pěkné branky nebyla nouze a zejména mě netěší, že tento zápas musím hodit zejména na hráče, od něhož se čeká co nejméně chyb. Brankář Honza bohužel selhal ve všech směrech – Nejprve v závěru poločasu udělal penaltu, která být nemusela a pak svým nejistým výkonem zařídil snížení za 2:3. Trefili se v rychlém sledu Špíca s Ládou. Špíca nádherně po rohu, Láda pro změnu upltnil svůj důraz. Excelování Honzy, který za jakýchkoliv okolností musel mít pravdu, dostálo vrcholu právě při onom snížení na 2:3, kdy opět nesmyslně vyběhl téměř k rohovému praporku a soupeř pohodlně uklidil do prázdné branky. Ještě předtím udělal několik minel, které měly opravdu „oči“. Vyrovnání pak padlo po „zvláštním“ faulu a důrazu ve vápně. Penalty jsme proměnili všechny, když domácí nedali hned první a poté trefili břevno. Pochválit nás mohu za to, že jsme konečně trefili více branek, ale rozhodně se jedná o ztracený bod. Nejvíce mě mrzí situace, kdy hráč upozorněný na své chyby si pořád myslí něco o zadní části těla a vůbec se tím netají.

SOKOL DOLANY – FK Čechie KRALUPY 1:2 (1:2)

Do utkání nastoupil v brance Patrik, jako výpomoc za volno dostavšího Honzu. Než se rozkoukal neudržel míč v ruce a hosté se dostali snadno do vedení. Poté však na hřišti existovalo jen jedno mužstvo a to naše. Stříleli jsme, trefovali tyče i břevno, nechali z brankáře hostů udělat hvězdu utkání (Martin by mohl povídat) až se povedla po rohu Morimu hlavička. Nadále jsme tlačili a nedávali jednu šanci za druhou, aby pak byla po střetu Patrika s hostujícím útočníkem nařízena penalta (o jejím nařízení nelze pochybovat, nicméně rozhodčímu trvalo dost dlouho její odpískání a potřeboval dlouhou nápovědu publika i přítele na telefonu). Druhý poločas jsme tlačili a hosté z Kralup hrající o deseti (zranil se jim hráč) se chytře prozdržovali k bodům. Koncovka…

SOKOL JEVINĚVES – SOKOL DOLANY 6:0 (3:0)

Nejhorší výkon týmu na jaře. Kašlu na to že jsme nebyli kompletní, hráči, kteří byli na hřišti měli předvést diametrálně odlišný výkon. Domácím stačilo nakopnout tři míče za polovinu a bylo po zápase. Nemůžu všechno hodit na Honzu, který se vrátil do branky. Ale chyby nás sráží. A poslední dobou jich děláme dost. Navíc si opět nepřipustil něco že by udělal špatně. Dvě odpuštěné červené karty rozhodčím budiž mementem. Nechci na Honzu házet veškerou vinu, prostě nemá formu, nicméně velký problém je jeho neschopnost se s chybami vyrovnat, neuklidnění, neschopnost hodit chyby za hlavu. Prostě velký problém. Trénovat přišel po delší době a jedině to je cesta ke zlepšení. Nemohu v tomto zápase pochválit nikoho. Všichni zůstali za očekáváním, ač jsme věděli na co se připravit. Svůj kus viny beru i na sebe, neboť jsem ani v nejhorším snu a scénáři nedokázal odhadnout až takový odevzdaný výkon, a že jsem toho zažil hodně. Prý si mám zvyknout, tak to ani náhodou přátelé. Pokud chceme něco hrát, tak se to musí hrát podle toho co si řekneme. Dost už bylo srandiček a exhibic kdo projde přes více hráčů. Myslím si, že každý si musí hrábnout do svědomí, kolik udělal v tomto zápase pro to, aby takto nedopadl. Prohrát se může, může se prohrát i hodně, ale tímto způsobem ??? Pokládám si otázku slovy klasika, a vám se ten fotbal jako líbil ???