Výlet do Střezivojic za tři body

28/05/2017 09:51:34

Výlet do Střezivojic za tři body
I přes peripetie se skládáním týmu jsme zaslouženě importovali do Dolan tři body

Náš lazaret spojený s pracovními povinnostmi (ve Střezivojicích se hrálo již od dvou hodin) odehrál utkání ve velkém stylu. Do utkání jsem nominoval z minulého utkání hráče, o kterých jsem věděl, že budou schopni vyrovnat se se specifickým prostředím a stylem. V pátek na na kdožvíjaké posvícení nevypadalo, jobovka střídala jobovku, nakonec ovšem se všechno v dobré zvrátilo. Ba co víc, znovu se před námi otevřely další možnosti v tvorbě TÝMU, dříve neviděné. K samotnému utkání je nutno říci opět jedno a to samé co celou sezónu, nemáme problémy s úvody utkání, na soupeře jsme vlétli, u každého míče jsme byli dříve, byli jsme techničtější, v kombinaci jsme dominovali a zaslouženě se ujali vedení, když exkluzivní přihrávku Dominika proměnil v úvodní branku Martin 0:1. Domácí hru zjednodušili, přitvrdili a podařilo se jim vyrovnat. Nakopnutý míč se dostal po náhodném odrazu za naši obranu a domácí vyrovnali 1:1. Nutno říci, že od té doby nám začali slušně zatápět zejména díky standardním situacím, kterých na můj vkus měli velké množství. Nedokázali jsme se vyrovnat i s tím, že domácí dohrávali souboje i po odehrání balonu a tak se posléze začala naše hra dost komplikovat. Martin kupříkladu začal hrát více u lajny a vyklidil prostor, kde byl potřeba, ale kde to bolelo, střední záložníci museli více zachytávat míče, ale brejky nám nevycházely, často jsme se zbytečně uchylovali k nákopům. Naštěstí díky dobře hrající obraně jsme už do půle neinkasovali a v kabině si řekli na co si dát pozor. Nechci nějak přeceňovat druhý poločas, protože dominantním efektem utkání byla enormní bojovnost a chuť vyhrát, utkání jsme mohli zlomit několika šancemi hned v úvodu druhé půle, nakonec rozhodující gól dal hráč, od kterého se to sice tolik nečekalo, ale za svůj parádní výkon si to zasloužil. Debutant Jirka Kárník odehrál svůj první mistrovský zápas v základní sestavě za A-tým precizně a svým pohotovým volejem nás poslal do vedení 1:2. Poté si Ondra pohrál s domácí obranou, udělal krásnou kličku, dostal se do vápna, zíral na něj už jen brankář, který ani nemusel udělat zákrok, protože náš kapitán míč poslal nad branku a sestřelil veverku, která nevěřícně zírala co jsme schopni zahodit. Mezitím už jsme několikrát střídali, se žlutou kartou hrajícího Míru vystřídal Andy, který splnil do puntíku pokyny, které měl, Dominika, kterého stále ještě trápí koňar z minulého týdne vystřídal náhradník Petr Dudek. Míra již v poločase střídal Láďu Marka, který svůj defenzivní part zvládl na jedničku. Každý kdo do zápasu nastoupil, splnil to co měl, k větší spokojenosti by stačilo jen to, kdybychom dotáhli do konce to množství přečíslení a šancí. Pojišťující gól pak nakonec zařídil opravdu Ondra, který už ovšem při akci, kterou založil neskutečně obětavě hrající Tomáš, kdy si se Špícou rozebrali obranu domácích na prvočinitele, ten odcentroval před branku a Ondra – ten si mohl dát před branku židli aby tohle netrefil… 1:3. Dalším hráčem, který se dostal do hry byl tentokrát Pepa, který nemohl nastoupit v brance, neboť si v týdnu narazil palec, ale vystřídal Jirku. Poslední slovo jsme měli potom my, když pas do prostoru převzal Petr, přehodil brankáře na 1:4 a rozhodčí ukončil zápas. Suma sumárum, dneska jsme díky týmovému výkonu vyhráli zápas, který jsme vyhrát museli. Bude líp, otevřely se další možnosti a já jen doufám, že se to ukáže i na tréninku. Nechci nikoho chválit, protože vyhrál tým a vítězství nepřeceňuji, i když v tamních podmínkách je vítězství cenné, ale přesto chci vyzdvihnout dva hráče, tím prvním je Jirka, který předvedl výborný výkon a tím druhým je Tomáš, který v zápase neúnavně pracoval a opět zachránil gól za důležitého stavu 1:1. Nicméně nemůžu kritizovat nikoho, protože každý kdo se na hřišti objevil, včetně dalšího debutanta Pepy Feča (sice taktické střídání v 92. minutě, ale to pokladníka nezajímá), splnil to co měl. A o tom ten fotbal je přátelé – já vám děkuji.

Sokol Střezivojice - Sokol Dolany 1:4 (1:1)
Sokol Dolany: Nejedlý Jan - Hulínský Roman (90. Fečo), Lejsek, Těšík, Košťál - Marek (46. Halík M.) (72. Karel), Morávek - Kárník (83. Hampl), Špička, Holouš (67. Dudek) - Hudec
Branky: 20. Hudec, 64. Kárník, 83. Morávek, 90.(+2.) Dudek ŽK: Halík Rozhodčí: Dudok - Kortanová, Růžička