Na závěr remíza s penaltovým bonusem

19/06/2017 09:22:29

Na závěr remíza s penaltovým bonusem
Poslední kolo jsme odehráli na domácím hřišti s PTZ Nelahozeves.

Výsledky soupeře v jarní části sezóny vzbuzovaly respekt, obavy nikoliv. My se musíme soustředit sami na sebe. I když je pravda, že jsem v tomto utkání měl k dispozici 14 hráčů plus náhradního brankáře, nutno říci, že jsme sahali do hlubokých rezerv – náš lazaret plus pracovní povinnosti některých hráčů prostě neumožnily dát dohromady skutečně to nejlepší co by bylo možná nutné. Nicméně od začátku jsme plnili svůj plán a ujali se zaslouženě vedení – Špíca vyhrál souboj ve vápně a Martin Semič netradičně na postu defenzivního záložníka pohotově otevřel skóre. Soupeř hrál jednoduše, využíval rychlosti svých hrotových hráčů, takže se hrál jednoduchý bum bum styl. Nákop od brankáře či stopera, moc se nehrálo kombinačně. Takový styl nám nikdy nevyhovuje, nedostaneme se do tempa do hry, navíc každý nakopnutý míč za obranu, která tentokrát nastupovala s přízviskem „zkušená“, prostě smrděl průšvihem. Byli jsme to my, kdo na začátku mohl utkání zlomit druhou brankou na svou stranu, bohužel jsme trefili tyč a neproměnili další z šancí. Soupeř toho využili po rychlém vhazování a vyrovnal ze své první šance. Poté jsme se dostali do útlumu, ten gradoval několika standardními situacemi, z nichž jedna skončila na naší tyči. První poločas pak skončil ve velkém vedru za stavu 1:1. Do druhého poločasu vystřídal Romana Andy, který měl za úkol podržet na sobě soupeře a míč a svůj úkol beze zbytku splnil. My jsme opět o sobě dali dvakrát vědět po centrech z pravé strany, ale často jsme situace dávali středem a nestříleli. Naše bolest ze začátku jarní části sezony se opět ukázala. Soupeř naproti tomu využíval každý brejk k tomu, abychom byli stále obezřetní. Zejména standardní situace (během dvou minut asi čtyři rohy a jeden trestný kop), byly velice nebezpečné. Lahůdkovou situaci pak vytvořili Mori se Špícou, kdy položili skoro všechny obránce, aby pak kombinovali na malém vápně a gól samozřejmě nedali. Takové věci nám žádný soupeř nedá, a já si rychle vzpomenul na zápas s Liběchovem, kdy nás soupeř v nastaveném čase potrestal za tohle nakládání s brankovými příležitostmi. Dobrá je to pryč, ale opravdu si někdy říkám, že máme střelbu zakázánu od doktora, někdy by prostě stálo za to bouchnout do míče ať to letí. Recept ukázal Zavi či Andy nebo Karel, ale každou akci je potřeba zakončit. Hlavně v takhle vyrovnaných zápasech. Kdybychom z následného brejku dostali gól tak by asi naši fanoušci oba protagonisty téhle akce vyprovodili do Vltavy :D. Těch infarktů co bylo … O vítězi utkání tak rozhodly pokutové kopy, vzhledem k tomu že PTZka dva kopy neproměnila a my pouze jeden (Zavi), tak jsme si připsali bonusový bod. Vzhledem k průběhu utkání považuji remízu za zaslouženou, hrál se nesmlouvavý a bojovný fotbal ve vražedném vedru s minimálně stejným počtem šancí na obou stranách. Jmenovitě bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří nastoupili v jarní části sezóny, připomínám ještě poslední středeční trénink, sobotní sraz na ranní brigádu (bude upřesněno), sobotní dokopnou v 16:00 a pak rozlučku.

Sokol Dolany - PTZ Nelahozeves 2:1np 4:3 (1:1)
Sokol Dolany: Handl - Hulínský Roman (60. Holeček Petr), Hrubant (46. Karel), Zavadil, Košťál - Semerád, Morávek - Kárník, Špička, Žlab - Hudec
Branky: 6. Semerád - 34. Kochman ŽK: Semerád - Šimáček, Stejskal Rozhodčí: Štolba - Blahout, Driml