První příprava vítězná

01/08/2017 19:03:06

První příprava vítězná
Na domácím hřišti jsme v parném nedělním odpoledni změřili síly s AFK Vraňany.

K prvnímu přípravnému utkání jsme přistoupili tréninkově. Sešlo se 21 hráčů, z nichž každý zasáhl více či méně do hry. O výsledek ani tak nešlo, nicméně jsme si chtěli vyzkoušet některé věci. Nedošlo k tomu víceméně z několika důvodů. Především to byly neočekávané okolnosti (pozdní příchody, nevolnosti hráčů apod.). Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a nutno říci že součinnost obrany s obrannou činností celého týmu byla tristní. Chyběl klid a sehranost, svou roli sehrála i přemotivovanost – všichni se na první zápas po trénincích těšili. Prohrávali jsme po nakopnutém míči a nedorozumění v obraně 1:0. Klasikou se stalo opět neproměňování šancí. Hosté hráli odvážně a důrazně, a nám jejich pohyb dělal problém. Přesto utkání splňovalo svůj účel – hráli jsme převážně do plných a bylo potřeba hrát kolektivně a hlavně trpělivě. Vyrovnání obstaral utěšenou střelou Špíca, aby za chvilku jsme po dalším nedorozumění prohrávali. Podařilo se nám vyrovnat a já poslal do druhé půle hned 7 čerstvých hráčů. V průběhu pak zasáhli do hry ještě Míra Halík s Mímou, kteří se postavili k Andymu na hrot. Uklidnění přinesl do zadních řad Roman, i když i on občas zariskoval a zachyboval. Je to jedna z věcí, kterou vám vyčítat nebudu, kdo nic nedělá nic nezkazí. Stejně jako Špíca, který z postu defenzivního záložníka uspěchal situaci a pak jsme nezachytili brejk. Nicméně hned se nám podařilo navrátilcem Stevem vyrovnat a hosté začali odpadat fyzicky, není divu, tempo nemohli vydržet zvláště když jsme vystřídali dvacet hráčů. Trpělivou kombinací jsme nakonec po několika Andyho šancích konečně vstřelili vedoucí branku a závěr patřil Špícovi, který po centru za obranu dokončil své dílo – hat-trick. Jak jsem zmínil, utkání mělo tréninkový charakter a chci poděkovat všem, kteří nastoupili v tomto utkání. Každý z hráčů odvedl své a ukázal své možnosti. Není možné dělat závěry z jednoho zápasu, v tréninku vidím spoustu věcí. Chtěl bych však kromě stálic vypíchnout jednoho hráče, který mě mile překvapil a tím byl Píťa. Ve druhém poločase na postu levého obránce byl přesně tím hráčem, kterého bych si představoval. Jen tak dál. Protože jsem po utkání dostal spoustu dotazů tak jen oznámím, že z 21 hráčů, kteří nastoupili jen dva nebyli na žádném tréninku, jejich jména prozrazovat nebudu. S chutí do práce, máme ještě na čem makat.

Sokol Dolany - AFK Vraňany 5:3 (2:2)
Sokol Dolany : Nejedlý Jan, Semerád, Pešek, Zavadil, Košťál, Lejsek, Morávek, Novák, Špička, Šenkýř, Kopecký, Těšík, Vondra, Hrubant, Halík M., Hudec, Zenkovič, Karel, Žlab, Kárník, Holeček, Marek
Branky: Špička 3, Karel, Vondra Rozhodčí: Svojsík