Publikováno 28/08/2017 09:41:47 v kategorii Muži A (712x přečteno)

Vítězný vstup

Áčko začalo svou pouť na hřišti loňského suveréna čtvrté třídy - TJ Kly "B".

Los nám určil pro první kolo soupeře TJ Kly „B“. My jsme vůbec nevěděli co čekat, béčka jsou nevyzpytatelná a navíc ne úplně jsme byli všichni po zdravotní stránce v pořádku. Do utkání jsme vstoupili podle představ, dostali jsme se po přiťuknutí Steva a excelentní střele Matese do vedení. Ještě předtím stojí za zmínku obrovská šance Lejzyho, který po skvělém centru netrefil hlavou míč. Bohužel místo toho abychom se uklidnili, tak jsme se nedokázali hned srovnat s menším hřištěm a nebyli dostatečně silní na míči. Po trestném kopu jsme lovili míč ze sítě, domácí hráč jej kopl naprosto parádně, míč ještě před Petrem skočil a bylo vyrovnáno 1:1. Průšvih byl náš útlum v této fázi zápasu. Přestali jsme se nabízet, stále jsme si dávali těžší a těžší balóny a soupeři stačilo jen posílat míče po stranách a ač třeba šance z toho nebyla, neustálé běhání tam a zpátky rozhodně našemu hernímu projevu nepřispělo. Trpělivost – neustálá mantra cvičená několikrát do zblbnutí na tréninku, opět jsme začali pětiminutovku, kdy jsme jančili. A po zásluze jsme byli potrestáni. Naši chybu v rozehrávce vyřešili domácí nákopem, Zavi oslněný sluníčkem sestřelil domácího hráče a po dalším ukázkovém trestném kopu jsme prohrávali 2:1. Co je platné, že jsme předtím měli dvě tři dobré příležitosti (Steve, Mori), když z hloupostí dostáváme smutné branky. Ještě stojí za zmínku výborný zákrok Petra po propadnutém míči za obranu. Je vidět, že má čtení hry na úrovni. Do konce prvního poločasu se spíše několikrát zajiskřilo na obou stranách ale větší šanci si žádný celek nevytvořil. Po trochu vzrušenější diskuzi v kabině (nemám to ve zvyku, ale tentokrát to prostě tento impulz chtělo), jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě do půle druhé. Píťa – stále lehce zraněný a tudíž hendikepovaný se ukázal jako parádní volba a díky své bojovnosti a hlavně klidu (nezkazil snad jediný míč) nám pomohl získat střed hřiště. Domácí zvolili do druhého poločasu taktiku „APOEL“, kdy se více nehrálo než hrálo, ale na druhou stranu musím říci, že vše v rámci adekvátního času. K vyrovnání nám pomohla chyba domácího brankáře, chladná Píťova hlava a především perfektní koncovka Špíci, který nejenom že hradbu těl tentokrát prostřelil, ale trefil se stylově do šibenice. To už byl chvíli na hřišti i Kuba Těšík, také lehce pochroumaný z minulého týdne a pomohl nám ještě více přitvrdit ve středu hřiště. Péša, který se předtím vysunul do útoku pak po našem vyrovnání zamířil na střídačku, ze které se do hřiště dostal Karel, který měl za úkol napadat a vyčkávat na rychlé míče. Když se dostatečně rozběhal, tak se zaparkoval na svůj post a unavené obraně domácích začal zatápět pod kotlem Mates. Ten také svůj dobrý výkon korunoval vítěznou trefou, když počkal na brankáře až se položí a zkušeně se trefil. V závěru ještě Andy přihrál po brejku nesobecky na Matěje, ale tomu se nechtělo platit za hat-trick a proto si taktéž zkušeně šlápl na tkaničku a neproměnil. V nastavení si ještě Zavi pohrál s nervovou soustavou kdy si Petrovo zvolání „musíš“ přeložil jako „mám“ no a domácím k vyrovnání chybělo jen pár centimetrů. Jenže Petr vytáhl další ze svých důležitých zákroků a tak na světelné tabuli zůstal výsledek 2:3. Suma sumárum, zápas opět odhalil spoustu věcí, jak negativní tak více těch pozitivních. Dokázali jsme vnitřní sílu otočit zápas, dokázali jsme reagovat, dokázali jsme vyhrát to je nejdůležitější. V zápase jsem ze své strany podřídil vše tomu, abychom vyhráli, hráči na střídačce hru dokázali oživit a i zkvalitnit. Je nutné si uvědomit že fotbal není o 11 hráčích na hřišti, ale i o těch ostatních. Tři body dobré, vstup se povedl, nepolevíme a jedeme dál.

TJ Kly "B" - Sokol Dolany A 2:3 (2:1)
Sokol Dolany A: Hierman - Semerád, Lejsek (K), Zavadil, Košťál - Špička, Pešek (71. Žlab) - Kárník (46. Holeček), Morávek (60. Těšík), Šenkýř - Vondra (90. Karel)
Branky: 8.a 83. Šenkýř, 70. Špička ŽK: Kárník, Šenkýř, Zavadil Rozhodčí: Němeček