A zase na zem !

05/09/2017 14:33:31

A zase na zem !
Odjeli jsme k dalšímu venkovnímu utkání proti EMĚ Mělník.

Tentokrát bude článek strohý, málo čtivý a možná dost kritický. Nebojme se nazvat věci pravými jmény. Naším soupeřem v této sezóně jsme my sami sobě. Po výborném výkonu ve Klech jsme si mysleli, že to proti bývalému Botafogu půjde samo a snadno. Od samého počátku všechno špatně (část viny beru i na sebe, výstroj má přijet na zápas jako první). Bohužel na hřišti jsme si počínali jak žáci, hráli jsme naivně a důrazný a zkušený soupeř během sedmi minut odskočil na rozdíl dvou branek. Měli jsme obrovský problém s pohybem bez míče a hlavně jsme vůbec nebojovali. Od samého začátku byl problém v hlavě. Když už jsme vyrovnali hru, přišel hvizd rozhodčího a penalta. Tu domácí proměnili. Druhý a třetí gól padl z laxnosti a liknavosti naší obranné hry. Hráči spali. Podařilo se nám snížit a vytvořit si několik šancí. Tu největší spálil Péša, který hlavou v jasné šanci přestřelil. Druhý poločas domácí rozkouskovali jak se dalo a jak to pravidla umožňují, poté co jsme trefili břevno a nadějné situace nedotáhli k razantnímu zakončení, tak jsme ještě z brejku dostali další branku. To jak jste byli nastavení od začátku to netuším, tady jsme prohrát neměli, ale vzhledem k přístupu domácích fotbalistů, kteří bojovali až do křečí v porovnání s naším pěším fotbalem v suchém triku, tak nemůže být vůbec řeč o tom, že si domácí fotbalisté body nezasloužili. Za přístup rozhodně. Můžu polemizovat o tom, zda poměr žlutých karet odpovídá tvrdosti zápasu, na to se historie neptá, ale je lepší hned na začátku si sednout na zadek a tvrdě pracovat jako dosud. Ne ovšem jen v zápasech, kdy nám teče do bot. Musíme pracovat na sto procent od začátku a to platí pro všechny. Doufám, že tento obrázek jsme přichystali naposledy.

TJ EMĚ Mělník - Sokol Dolany A 4:1 (3:1)
Sokol Dolany A: Hierman - Těšík, Zavadil, Lejsek, Košťál (46. Žlab) - Špička, Pešek - Holeček, Morávek (62. Karel), Šenkýř - Vondra
Branky: Šenkýř Rozhodčí: Horvát