Publikováno 19/09/2017 14:38:28 v kategorii Muži A (427x přečteno)

Stoprocentní víkend

Naše družstva dospělých hrála další zápasy.

Desítka v Dřínově

Áčko zajíždělo do Dřínova napravit jarní porážku se stejným soupeřem. Tehdy jsem byl naštvaný za neférový způsob, který domácí zvolili, ale byli jsme připraveni na všechny možné varianty. Do zápasu jsme šli s pokorou, s vědomím že i náš soupeř dosáhl v minulém kole zajímavého výsledku ve Klech. Do utkání jsme vstoupili aktivně a po nádherném pasu Péši na Tomáše byl na druhého jmenovaného odpískán faul v pokutovém území. Stav 1:0 zařídil již v první minutě z penalty Steve. Utkání jsme v podstatě rozhodli již v úvodu utkání, neboť se nám podařilo zvýšit rychle Špícou a Stevem na 3:0. Zejména Stevova branka byla krásná – střela z dálky, přesně jak to známe, to Špícova hlavička, neříkám nic. Tak nebezpečného hlavičkáře nechala obrana domácí zcela nehlídaného. Nejhezčí akcí, která dokumentovala náš hlad po gólech však byla branka Tomáše, který neúnavně chodil do sprintů a po akci na jeden dotek pak ze skluzu trefil míč o břevno do branky. Závěrečné slovo v prvním poločase měl nejprve Martin Semerád, který využil krásné souhry a poté se odvážně dostal do vápna, využil své míčové techniky a vstřelil již pátou branku. Na poločasových 0:6 pak upravil Mates, kterému se sice tentokrát příliš nedařilo, ale i tak zaměstnával domácí obranu ve velkém tempu. Do druhého poločasu přišlo několik změn a zejména neuhnuli jsme z naší taktiky, díky Píťovým krásným přihrávkám z krajní obrany pak navyšujeme skóre Tomášem, dvakrát Karlem, trefujeme břevno Andym, abychom uzavřeli Morim skóre na konečných 0:10. Dalo by se říci, že pomsta za jarní zářez byla sladká, ale musíme brát fotbal takový jaký je, tento zápas byl ukázkou toho, jak hrát fotbal s velkou chutí, ukázal ovšem i řadu nedostatků, které je nutné nadále odstraňovat.

Sokol Dřínov – Sokol Dolany A 0:10 (0:6)

Branky: 1. z pen. a 8. Vondra, 37. a 48. Košťál, 55. a 72. Žlab, 14. Špička, 40. Semerád, 41. Šenkýř, 85. Morávek

Sestava Dolan: Hierman – Semerád, Zavadil, Lejsek, Holeček – Pešek (46. Morávek) – Kárník (46. Žlab), Špička, Košťál (63. Karel) – Vondra – Šenkýř (70. Filip)

#prumernestaci

Další domácí zápas Benfiky za tři body

Rezerva nastoupila proti Nové Vsi. Chtěli jsme bodovat a do soupeře jsme se pustili z plnou vervou. Skóre jsme otevřeli velice rychle, kdy se Perdy opřel levačkou do míče z hranice vápna a brankář, ač si na míč lehce sáhl, tak jej smutně lovil z šibenice 1:0. Poté jsme spálili několik šancí ale skóre se měnilo na druhé straně 1:1 (chyby v obraně a zejména obrovské díry při přebírání hráčů). Největším problém naší hry v neděli bylo časté držení míče, dělání chyb při soubojích jeden na jednoho a zejména nedisciplinované vracení hráčů. Spíše tedy nevracení, pořád ukazování jeden na druhého. Takhle to chlapci nejde, i když se jedná o béčko, kolektiv musí být sehraný, pokud se nedaří, musím ukázat jiné vlastnosti než to obejít jeden kužel. Nejde to hodit na jednoho hráče, třeba Lukášovi se zápas vůbec nepovedl, nicméně nejde mu vytknout bojovnost, často neměl příliš volbu na přihrávku a tak riskoval, po jednom riskantní rozehrávce padla dokonce vyrovnávající branka, ale jen o něm to není. Je to o nabídce těch dotyčných hráčů. A to nám bohužel v tomto utkání fungovalo velice málo. O opačném extrému jsme pak již mluvili. A co se týká druhé půle tak to byl spíše boj a spousta nepřesností, nedá se upřít snaha, ale ta byla často křečovitá, navíc nás podržel třikrát Tommy v brance, který již podruhé za sebou udržel akcie Benfiky vysoko. V 58. minutě vystřídal Andyho novic v našem dresu Poláček, který již svůj první kontakt s míčem proměnil ve vedoucí branku 2:1. Hosté pak zjednodušili hru, opět vychytal jednu šanci Tomáš a v nastaveném čase jsme pak z brejku ještě jednou oslavili gól, jehož autorem se stal znovu Pavel Poláček 3:1. První gól vstřelil po přihrávce do vápna a koncovce k tyči, druhý pak po brejku střelou z hranice vápna. Doufejme že mu zdraví a koleno vydrží. Neodpustím si jednu poznámku k samotnému zápasu, opět jsme se často hádali kvůli zbytečnostem. V momentě, kdy zkazím tak se snažím napravit chybu a nenechat za sebe hrát ostatní. Pak se z toho stává hra typu 1 + ostatní, 2 + ostatní, ale není to týmová hra. Každý musím mít nějakou roli, od pravého beka po středního útočníka i přes posledního střídajícího. A to mi zatím trochu chybí. Je na čem pracovat. Tak snad bude i líp.

Sokol Dolany B – Sokol Nová Ves 3:1 (1:1)

Branky:1. Dobš, 60. a 90. (+3) Poláček

Sestava Dolan: Košťál – Filip (70. Kárník), Hulínský, Doubek, Malík O. – Halík M., Morávek (46. Žlab), Lejsek, Dobš – Marek, Karel (58. Poláček)