Souhrn týdne

25/09/2017 07:37:44

Souhrn týdne
Áčko si ve čtvrtek zpestřilo přípravu přátelským zápasem s Libčicemi, béčko v sobotu jelo do Kralup a fotbalový týden zakončilo áčko soubojem s dosud neporaženou Jeviněvsí.

Slušná příprava

Naučit se bránit, hlavní motto posledních dní. Musíme se naučit bránit. Tím teď nemyslím obránce, ale obrannou hru jako celek. Myslím, že jsme na správné cestě. Nicméně o tom jsme se mohli přesvědčit v přípravném zápase, který jsme absolvovali místo čtvrtečního tréninku se sousedem z Libčic. O samotném zápase snad není potřeba se tolik rozepisovat, porážka 1:3 se špičkovým týmem I.B třídy jistě není žádnou tragédií. Více mě potěšilo nasazení všech hráčů i těch, kteří mají tréninkové manko v důsledku pracovních i zdravotních. Naši branku vstřelil Mates, výborné výkony předvedli všichni. Beze zbytku. A ti, kteří nemají pocit, že hráli dobře, tak je pro ně velkou motivací další trénování, aby ty výkony šly nahoru. Pozitivní náladu ze slušného a bojovného výkonu mi bohužel zkazilo zranění Filipa Lejska, který nám bude chybět.

Sokol Dolany – AFK Libčice 1:3 (1:0)

Branka: Šenkýř

Sestava:

Hierman – Hulínský, Lejsek, Těšík, Holeček – Pešek – Kárník, Špička, Vondra, Košťál – Šenkýř (Karel, Žlab, Poláček, Marek, Halík M.)

Totální kolaps rezervy

Tady asi nemá smysl něco říkat, derby béček v Kralupech jsme odehráli v tempu, které by odpovídalo možná nějakému důchodovému věku. Po zásluze nám domácí nasypali nějaké ty kusy. Pozitiva jsem neviděl nikde, snad jen gól Tomáše, který odchytal zápas jak na tréninku, když cvičíme situace 4 na 1 a podobně. Bojovnost žádná, množství chyb neskutečné… Další věci už komentovat nebudu. Pochválit chci domácího hlavního rozhodčího, který odpískal zápas skvěle a nechal zapomenout na slavné zářezy na pažbě pana Nováka, kterého tímto pozdravuji.

FK Kralupy 1901 B – Sokol Dolany B 8:2 (2:1)

Branky: Poláček, Košťál

Sestava Benfiky:

Košťál – Filip, Švancara, Hrubant, Malík O. – Kárník, Morávek, Hudec, Douša – Marek, Poláček (Halík M., Karel, Falta, Holouš P., Jindřich J.)

Po slabším začátku další kanonáda

Další zápas třetí třídy naše áčko sehrálo doma proti Jeviněvsi. Pamatoval jsem si jarní zápas, který jsme díky neskutečnému kolapsu ukončili výpraskem. Nicméně každý zápas je jiný, soupeř také trochu jiný, ale jeho silnou stránkou byla vždy kvalitní obrana a zkušenosti. My naproti tomu měli v zádech poslední dva zápasy, které jsme zvládli velice dobře a proto jsem věřil v dobrý zápas. Hosté na nás vlétli a my byli všude pozdě, útoky jsme nezastavovali v zárodku ale až po faulech, takže jsme po standardní situaci v 10. minutě prohrávali 0:1. Vynikající odpověď jsme však přichystali za chvilku, protože jsme donutili hostujícího obránce po bleskurychlé akci vyrovnat do vlastní branky. Pak se hra odehrávala spíše uprostřed a my konečně začali zlepšovat pohyb. Při první situaci ještě Mates orazítkoval tyč, ale při druhé situaci – penaltě zachoval pevné nervy a suverénně proměnil ve vedoucí branku. Nutno říci, že penaltový zákrok byl z kategorie nešťastných, ale sympaticky hrající hosté ani nediskutovali. Závěr poločasu pak pojistil Špíca na pohodlných 3:1. Ještě pořád jsem nebyl spokojený se zbytečnými ztrátami míče uprostřed pole a často uspěchanými odkopy do nikam. Přesto jsme opět udeřili když se po kombinační akci prosadil individuálně Péša a svým prvním gólem v dresu Dolan uklidnil tým ještě více. Zatáhli jsme za brzdu a přestali hrát aktivně, hosté hrozili ze standardních situací – zejména z rohových kopů, ale vážnější situaci si vytvořili pouze jednu, kterou však Péťa v brance spolehlivě kryl. V závěrečných minutách se na hřišti objevil Huntelaar, který se nejprve zapojil do střelby, aby svůj herní projev vyšperkoval ve dvou situacích výborně – nejprve vysláním Halíře a poté svižnou narážečkou na Steva, takže se skóre zastavilo až na pro hosty krutých 6:1. Utkání s vlažným začátkem pak naštěstí skončilo výhrou. Nicméně při vší úctě k dosavadním soupeřům, další zápasy budou o dost těžší a nás čeká hodně práce.

Sokol Dolany A – Sokol Jeviněves 6:1 (3:1)

Branky: 14. vlastní, 41. a 82. Špička, 26. Šenkýř z pen., 60. Pešek, 87. Vondra

Sestava Dolan:

Hierman – Semerád, Zavadil, Těšík (46. Halík P.), Holeček – Pešek – Kárník(78. Jindřich J.), Špička, Vondra, Košťál (61. Žlab) – Šenkýř

#prumernestaci