Dva body z Čečelic

02/10/2017 13:30:07

Dva body z Čečelic
Áčko mělo namířeno k lídrovi tabulky do Čečelic.

Vzhledem k velkému množství omluv ať už z důvodů pracovních či zdravotních jsem musel před zápasem požádat hned 6 hráčů rezervy o pomoc, abychom mohli odjet na zápas v obvyklém počtu. Za to jim patří můj veliký dík, i když se všichni do hry nedostali. Když připočteme i zdravotní stav našich hráčů, kdy se téměř zázračně uzdravil Lejzy a Péša, do zápasu nastoupil i Láďa Marek, který také nebyl zdravotně fit. Když k tomu všemu přidám i to, že jsme prostě neměli na tento zápas obránce, tak jsme se museli rozhodnout pro změnu v rozestavení i v taktice, kterou normálně běžně používáme. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ve kterém můžeme uspět jen trpělivou obranou nakopávaných míčů. Domácí na nás vlétli a kupodivu můžeme být rádi, že jsme po dvaceti minutách neprohrávali 3:0, domácí využívali našeho roztaženého hřiště, kdy jsme nebyli dostatečně kompaktní a dávali jednoduché míče za obranu. Ve 2. minutě jsme měli šanci, kdy Steve pravou nohou pohotově střílel vedle, ve 3. minutě pak domácí po faulu Filipa kopali penaltu, kterou ovšem Péťa chytil. Když pak vezmu v potaz závary po nákopech do šestnáctky, bylo jasné, že musíme změnit systém hry okamžitě a hlavně sbírat odražené míče ve středu hřiště, kde jsme toho moc neměli. Přesto jsme měli dvě pološance, kdy se individuálně prosadil Matěj a jeho dělovku kryl brankář domácích a poté ještě jednu střelu nestřelu, kterou rovněž obstaral Matěj. Větší šanci jsme měli jen jednu a to když Steve technicky loboval brankáře domácích, ovšem branku o kousek netrefil. Domácí hráli dál tvrdošíjně to co od dvacáté minuty, nakopávané míče na rychlé krajní hráče, z nichž někteří nám zatápěli svou šikovností. No a počet domácích tutovek a závarů utěšeně narostl. Naše bojovnost a nezbytný kus štěstí (tyč v závěru první půle) mi dávaly dost optimismu pro následující dění. Druhý poločas jsme totiž opticky vyrovnali hru – hrálo se téměř bez šancí. Domácí stále nakopávali jeden míč za druhým, nicméně spoustu věcí pochytal Péťa a zbylé míče sesbírala obrana. A začali jsme se osmělovat i my. Začali jsme více napadat rozehrávku domácích, která jak říkám, stále byla o tom samém, kombinace u kruhu a nákop, hra začala být čitelnější a nebýt našich zbrklých přihrávek po zachycení takových příher, mohli jsme jednoduchým způsobem přejít do rychlých protiútoků. Jeden z nich hasil domácí obránce tmavě žlutým faulem, nicméně rozhodčí se takto rozhodl a to byla jediná věc, kterou jsem se snažil pochopit. Když totiž vezmu v kontextu celého vývoje zápasu počet takových faulů, tak si myslím, že rozhodčí odvedl kus dobré práce. Bitvu o první branku jsme nakonec vyhráli my, věděli jsme že se jednou ten protiútok musí povést, Mates udělal to co musel a v 77. minutě otevřel skóre 0:1. Za chvilku mohlo být veseleji, neboť podobnou situaci jako před chvilkou Matěj nevyřešil k naší radosti. Veselo bylo ještě za stavu 0:0, když jsem po jednom střetu šel ošetřit brankáře a domácí (taky)fanoušci se dožadovali ošetřování za hrací plochou, což chápu, protože Péťa byl skoro neprůstřelnej. Remízu 1:1 zařídili domácí svým stopadesátýmpátým nákopem a centrem, přičemž zbourali hráči bez souboje nějakého toho obránce. Vzhledem k tomu, že emoce planuly, tak si Martin neodpustil nějaký ten komentář a dostal ČK. Škoda že si několikrát předtím pustil pusu na špacír domácí hráč, kterého považuji za nejzákeřnějšího z Čečelic, jenž bez jakéhokoliv uzardění vynadá hráči, kterého sestřelí, sprostý jak dlaždič včetně rozhodčího… Soudný divák si udělá obrázek sám. Suma sumárum, penaltový rozstřel jsme zvládli na výbornou, proměnili jsme všechny pokusy a domácí jen dva. Tři body přivezené z Čečelic by byly vzhledem k průběhu nezasloužené, nicméně dva body jsou dost cenné na to, v jak specifickém prostředí se tu hraje. Rozhodčího komentovat nebudu, pískal tak jak uměl a že občas něco popletl se stává. Mrzel mě závěr, protože červenou kartu jsme dostat prostě vzhledem k nadcházejícím zápasům neměli. O to víc mě zaráží neudělení některých karet jedincům, kteří mají o kolečko víc nebo míň ( i když i u nás tam některé věci byly hodně ostré). Buďme rádi, že nám vůbec rozhodčí jezdí pískat, protože jim nezávidím. Vždycky budu vidět věci subjektivně. Proto jsem rád za dva body z venku.

Sokol Čečelice - Sokol Dolany A 1:2p (0:0)
Sokol Dolany A: Hierman - Semerád, Lejsek, Halík P. - Pešek, Marek - Kárník, Špička, Vondra, Žlab (87. Poláček) - Šenkýř na střídání připraveni: Lukáš Filip, Jindřich J., Karel, Halík M.
Branky: 77. Šenkýř ŽK: Špička, Marek, Halík P. ČK: 90. Pešek Rozhodčí: Demeter