Noc a den a nakonec úplná tma

23/02/2009 15:44:32

Noc a den a nakonec úplná tma
Přesně takto lze charakterizovat naše první letošní utkání – přátelský zápas se Mšenem hraný v nedělním dopoledni za stálého sněžení na umělce ve Zličíně.

Noc:

Vše započalo počítáním ztrát už při srazu v Dolanech u parku (Luboš Malík, Hes, Steve, Bejdy, Kopýtko, Vilda a další). Ani fakt, že úklid umělky od sněhové pokrývky skončil 45 min. po oficiálním výkopu utkání, nelze mezi ty světlejší okamžiky považovat, natož odchod dvou zraněných (Mářa a Dawson) do 25. minuty utkání. A aby toho nebylo dost, ve slátané sestavě jsme de-facto celý první poločas jen horko-těžko odolávali pohledné kombinační hře soupeře – po podzimu druhému celku mělnického okresního přeboru. Sice jsme se šťastně ujali po vlastní brance vedení, ale netrvalo dlouho a soupeř vyrovnal a po našich dalších hrubých chybách při zakládání akcí skóre otočil až na hrozivých 1:4. Asi jen blázen by tu chvíli věřil v něco jiného než ostudný debakl…

Den:

Těžko vysvětlit, co přesně se v těch 5 minutách odpočinku mezi oběma poločasy stalo, ale od začátku druhé půle se začalo ukazovat, že i my si umíme dát několik přesných nahrávek. K ideálu to sice mělo daleko, ale na postupně uvadajícího soupeře to stačilo. Naše převaha postupně přinášela i šance, ale brankář hostí soupeře jistými zákroky držel. K naší škodě nestačil jen na rychlou akci zakončenou dorážku Ládi Marka do prázdné branky. Je to velká škoda, těch branek mělo být určitě víc.

Tma:

Jak jinak než úplným zatměním lze charakterizovat situaci, která nastala chvíli před koncem utkání, kdy po dalším taktickém faulu soupeře se relativně nevinná strkanice rychle změnila v klasickou boxerskou vložku dvou kohoutů, do jejíhož ukončení se nezapojili snad jen v povzdálí stojící maminky s kočárky. Dohrávat utkání nemělo za této situace cenu, a tak rozhodčí utkání vcelku pochopitelně ukončil.

Hodnocení:

Z jednotlivců nikdo nevynikl, ale ani nepropadl. Fyzička i díky nasazení tří perspektivních dorostenců nebyla slabinou, tou byla spíše zbrklost při přihrávkách a nepřesné zpracovávání míče na sice nelehkém, ale objektivně nutno dodat, že na to nefotbalové počasí, velmi slušném terénu. Celkem tedy žádný důvod k oslavám, ale s vědomím, že to byl první letošní zápas navíc hraný proti kvalitnímu soupeři, to propadák natož ostuda určitě nebyly.

Autor: Svojsík Josef