Úspěšný start do druhé poloviny sezóny

30/03/2009 22:53:46

Úspěšný start do druhé poloviny sezóny
Tak konečně jsme se všichni dočkali a začala nám druhá polovina dobře rozjeté sezóny 2008/09 III.B třídy mělnického okresu. Na úvod jara jsme se střetli na hřišti Zálezlic s jejich borci, kteří jsou aktuálně na desátém místě tabulky a jež jsme v prvním kole doma porazili 3:1. A jak již napovídá titulek, tak utkání se nám vydařilo a výsledek 0:4 dává příslib do dalších kol.

Ikdyž podle kalendáře by v našich luzích a hájích mělo panovat jarní počasí, tak k nelibosti jistě nás všech tomu tak není. Ale na druhou stranu nás mohlo potkat ještě horší počasí, než-li bylo těch pár kapek, mírný, ale chladný vánek a teplota kolem 10°C. Nicméně troufnu si tvrdit, že ikdyby padali trakaře, tak nažhavenost, nedočkavost a mírné mrazení v podbřišku dávalo našim fotbalistům zapomenout na takovéto „drobnosti“. Ostatně tomu nasvědčoval i fakt, že jsme se sešli v až nadmíru hojném počtu, protože se nám dokonce dva „kopáči“ nedostali ani na lavičku. Zde bych se chtěl jen okrajově dotknout faktu, zda-li by nestálo za zvážení, aby se dělala jakási předběžná nominace (potvrzením účasti, či neúčasti trenérovi před zápasem). Myslím, že by se tím pak předešlo spoustě problémů v podobě dohadování. Může nám pak nastat situace, jak ostatně všichni víme, že se pak dotyčný bez jakýchkoli slov již nedostaví na zápas (ani na trénink), natož aby prohodil o nastalé situaci pár slov s trenérem. Ale to je věc pro širší diskuzi, takže tímto zúčastněné vyzívám k vyjádření jak na našem webovém fóru, tak následně pak samozřejmě i v kabině. A nyní k samotnému utkání. Naši hoši od Vltavy nastoupili ve složení: Malík, Svoboda, Švancara, Svojsík, Semerád, Kvarda, Bejdák, Vondra, Březovský, Kopecký, Douša. Jak je již vidno z předchozích řádek, tak sestava zlehka odlišná, nežli po posledním kole na podzim. Na vině je jednak odchod jednoho z našich „mozků“ týmu a to sice Ludvy Királyho, na straně druhé příchod Jirky Švancary a poskočení pár mladíku z dorostu mezi chlapy. Další vliv na složení sestavy v takovéto podobě měl i fakt, že trenér Roman Černý měl z rodinných důvodů zpoždění a dostavil se až ke konci první půle a proto sestavu „Dolanského komanda“ vytvořili společnými silami sekretář Láďa Míka a vedoucí mužstva pan Medal. Takže tým nastoupil k utkání omlazen o dva „dorostence“ a s velkým odhodláním chtěl překvapit našeho soupeře ze Zálezlic ihned z úvodu mače. Jenže nepřesnosti v přihrávkách a nerovný terén dali takovémuto pojetí hry rychle zapomenout. Naopak jeden souboj střídal druhý a mnohdy to vypadalo i dost ošklivě. Po jednom takovém faulu, před velkým vápnem soupeře, si míč k zahrání přímého kopu postavila naše „megastar“ Vondra a svojí neomilnou levačkou poslal balon přes zeď za záda marně skákajícího gólmana Zálezlic, 0:1. Od této chvíle se naše aktivita malinko zvedla, ale díky špatně se vracející záloze se naopak několikrát do slibné šance dostal náš soupeř. Naštěstí Luboš Malík měl nejen dobře postavené tyče, ale také ho zápas potkal ve skvělé formě a veškeré střeli z lehkostí lapil. A to štěstíčko zůstalo i nadále při nás, protože před koncem první půle se svým typicky dravým způsobem dostal za obranu Honza Kopecký a již po překonání soupeřova brankáře dorážel do prázdné brány jeden z našich „mladíků“ Douša, 0:2. Za takového stavu se šlo do kabin. Na počátku druhé půle jsme převzali aktivitu my. Výsledkem však bylo jen několik slabých střel. Když o pár minut později neuspěl ve velké šanci Zdeněk, ucítili svoji šanci domácí. Zvýšenou aktivitou si vypracovali několik nadějných akcí, ale pozorná obrana je do velkého vápna nepustila a veškeré pokusy ze střední vzdálenosti Luboš s jistotou pokryl. Na aktivitu zareagoval střídáním Roman a místo Kopýtka šel na plac Vilda. A po dalších deseti minutách Láďa místo Zdeňka. Od 75 min. jsme zase začali zlobit my a výsledkem naší snahy byla kombinace utkání, kdy Jirka Švancara prošel z půlky hřiště až před velké vápno, kde mu spoluhráči pomohli několika rychlými narážečkami totálně rozebrat domácí obranu, a počtem startů benjamínkovi sestavy nezbylo než obstřelit šajtlí domácího brankáře, 0:3. Po tomto gólu už nebylo o osudu utkání pochyb. Domácí rezignovali a zůstali u zakopávání míčů a bohužel také nakopávání našich hráčů. Díky bohu všichni utkání přežili ve zdraví. Jirkovu euforii ze vstřeleného gólu ukončil Roman, který místo něj na hřiště poslal Píťu. Do konce utkání jsme měli ještě několik šancí, ale ležérnost ve finální fázi neumožnila další posun ve skóre. Tedy s výjimkou pokutového kopu, který po faulu na Steva sám faulováný s přehledem proměnil a stanovil tak konečné skóre utkání na 0:4. Posledním a velmi sympatickým okamžikem nedělního odpoledne bylo gesto diváků, kteří po konci utkání hráčům zatleskali.

Aktuální tabulku najdete v sekci „A muži“_tabulka a všechny výsledky z naší skupiny z právě odehraného kola naleznete v „aktualitách“.

Autoři: Doležálek Jan a Svojsík Josef