Publikováno 14/04/2009 09:59:25 v kategorii Muži A (2733x přečteno)

Zasloužená remíza

Ve třetím jarním kole III. B třídy jsme coby třetí celek aktuální tabulky zavítali na hřiště čtvrtého AFK Hořín. Pro nás v nezvyklý den (sobota), čas (10:15) a terén (kvalitně zavlažený trávník) jsme nastupovali s jasným odhodláním maximálně eliminovat útočnou hru domácích a přitom nezapomínat ani na ofenzivu. K utkání jsme za slunečného počasí nastupovali v následující sestavě: Luboš, Píťa, Hes, Jirka, Marťan, Svojsa, Steve, Dolda, Apolo, Kopýtko a Zdeněk. To, že domácí jsou fyzicky velmi dobře disponovaným celkem předvádějícím pohledný fotbal si pamatovali všichni už z podzimního zápasu, ovšem že k velmi slušné kvalitě zápasu výrazně přispějí i dolanští, muselo být především pro jejich věrné fanoušky milým překvapením.

Domácí podporovaní hrstkou diváků a s mírným vánkem a sluncem v zádech evidentně chtěli utkání rozhodnout už v první půli, a tak do utkání vtrhli s velkou vervou. Ovšem naše obrana byla pozorná a nedovolila soupeři vypracovat si gólovou příležitost. Proto domácí několikrát zahrozili střelami zpoza velkého vápna, ovšem Luboš i s troškou štěstí všechny pokusy kryl. Po desetiminutovce nápor domácích vyšuměl a aktivitu převzali hosté. Rychlými brejky stále častěji hrozili, ovšem výsledkem jejich snažení byli povětšinou jen centry, které končili u domácích zadáků nebo hodně nejistého brankáře. Ovšem pak to přišlo. Steve si v 18. minutě pohrál se dvěma obránci, Kopýtko z přihrávky trefil břevno, míč se dostal k Apolovi, který našel na penaltě Doldu a ten bodlem otevřel účet zápasu. 0:1 a zaslouženě. Z protiútoku mohlo být vyrovnáno, ale domácí útočník nezvládl dorážku z bezprostřední blízkosti. Poslední šanci prvního poločasu měl Kopýtko, ale hlavou po našem dalším rohu těsně minul bránu. Závěr poločasu byl po několika osobních soubojích pln emocí, ale vše se obešlo jen udělením žlutých karet. V kabině jsme si řekli, že si na domácí počkáme a necháme je, aby to byli oni, kdo bude tlačit, a vyjdeme ze zabezpečené obrany. To, že byl první poločas fyzicky extrémně náročný ukázala už 10 vteřina druhé půle, ve které hosté mohli pohodlně vyrovnat, ovšem Luboš nás podržel. Bohužel to pro nás nebylo dostatečné varování. Naopak se v první čtvrthodině druhé půle z naší hry vytratila přesnost, a soupeř nás okamžitě zatlačil. Bylo jen otázkou času, kdy dojde k vyrovnání. Asi osud tomu chtěl, že vyrovnání bylo z rodu těch laciných, kdy Luboš v malém vápně nezkrotil tečovaný trestný kop a domácí Polanský pohodlně vyrovnal. 51. minuta 1:1. Na nepříznivý vývoj zareagoval Roman, který místo Svojsy poslal na trávník Břízku. Hru se nám podařilo vyrovnat a nejen to. Po nenápadné akci, kdy Jirka vytáhl míč až na půlku a tam jej předal Stevovi, tak ten se příliš nerozpakoval a z 35 metrů vypustil pumelici, na kterou domácí brankář nedosáhl, a opět jsme se dostali do vedení. 68. minuta 1:2. Ovšem ne na dlouho. Kolem Marťase se uvolnil Polanský a podél vyběhnuvšího Luboše podruhé vyrovnal. 73. minuta 2:2. Na to okamžitě zareagoval Roman a místo Zdeňka na hřiště poslal Vildu. Aby těch špatných zpráv nebylo málo, v 85. minutě se podobného nedůrazu dopustil i Píťa. Luboš sice nejprve výborně zasáhl proti góĺové střele, ovšem skákající míč se mu nepodařilo úplně zkrotit a Polanský potřetí v zápase skóroval. 3:2. To už bylo moc na Steva a raději se nechal vystřídat Danem. Během následné křečovité snahy o vyrovnání jsme získali trestný kop, který do skrumáže před bránou poslal Jirka, a centrovaný míč pro nás šťastně trefil zády k míči naskakujícího Dana do paže. Složitý okamžik pro rozhodčího Petra Jahodu z Dolních Beřkovic, který jinak celý zápas odřídil bez sebemenšího zaváhání. Ve změti hráčů neměl šanci ruku postřehnout, a proto vcelku logicky gól uznal, 90. minuta 3:3. Vyrovnání dosti kuriózní, leč s ohledem k vývoji zápasu zcela zasloužené.

Věřím, že tento výkon je tou nejlepší pozvánkou na další domácí střetnutí, ve kterém přivítáme leadera soutěže z Nové Vsi.

Autor článku: Jan Doležálek