První jarní porážka

27/04/2009 10:36:14

První jarní porážka
V pátém jarním kole III. B třídy jsme zavítali do Nové Vsi, kde svá domácí utkání odehrává Sokol Ledčice. Podzimní smolnou domácí porážku s tímto soupeřem jsme měli ještě v živé paměti, a tak o cílech pro tento zápas nebylo vůbec třeba mluvit.

K utkání jsme za slunečného počasí nastupovali v následující sestavě: Luboš, Píťa, Hes, Jirka, Martin, Bříza, Steve, Dolda, Apolo, Kendy a Dan. To, že jsme svůj cíl nesplnili plyne už z názvu, a je to s ohledem k tomu, co předvedli domácí, velká škoda. Tady to na tři body při lepším výkonu určitě bylo. A tak spíše než hra některého z celků diváky utkání zaujal způsob, kterým utkání odřídil hlavní sudí. Heslem „kdo neviděl, neuvěří“ lze zcela směle komentovat jeho výkon. Pokud bych měl o tomto človíčku, který spíše než na vlastní úsudek dal na rady hráčů a diváků, říci něco kladného, tak snad to, že asi nechtěl některý tým poškodit, pouze vůbec netušil, co se pod pojmy fotbal a rozhodčí skrývá. Proto byl celý zápas plný neodpískaných faulů a následných strkanic a dohadů, které pramenily z neexistence sudího, který by hráče a hru vůbec usměrnil. Prostě hrůza. Je velkou škodou, že naši hráči nedokázali emoce utlumit, protože v rozkouskovaném utkání pak nedokázali zúročit svoji fotbalovost a darovali tak 3 body šťastnějším domácím. Pojďme k utkání samotnému. Prvních 5. minut se nic nedělo, neb se oba celky srovnávali s velkým vedrem. Pak převzali iniciativu hosté. Při špatném rozehrání domácích od své branky předskočil Dolda před nejlepšího střelce Ledčic Mušku, potáhl balon před velké vápno, kde našel nikým neobsaného Steva a ten v 6. minutě nedal bombou z osmnácti metrů doprostřed brány domácímu gólmanovi šanci. 0:1. Domácí se zmohli jen na dvě střely, které Luboše moc neprověřili. Naopak hosté mohli vedení zvýšit, ale jednou hlavou a podruhé nohou se domácím obráncům podařilo odvrátit nebezpečné střely. Naše převaha přinesla v průběhu prvního poločasu celkem devět rohových kopů (oproti jednomu domácímu). Bohužel jejich realizace je naší velkou slabinou a bude na Romanovi, aby něco se standardními situacemi provedl. První kloudnou akci předvedli domácí až v 24. minutě, ovšem hned mohlo být vyrovnáno. Naštěstí se střelec při dorážce ocitl v ofsajdu. Jeden z klíčových okamžiků utkání přišel o minutu později, kdy Apolo postupoval sám na domácího brankáře. Bohužel nezvolil ideální řešení a brankář jeho kličku vystihl. Proč klíčový bylo známo už za další dvě minuty, kdy tři naši hráči postupně mohli zastavit pronikajícího hráče domácích. Ovšem neučinili tak, a tak přišla střela z velkého vápna „hanáckým nártem“, na kterou Luboš neměl nárok. 27. minuta, 1:1. A aby toho nebylo málo, jen o dvě minuty později založili hosté po neodpískaném faulu na Martina pohlednou akci, která skončila centrem na nejlepšího střelce domácího celku, který potvrdil kvalitu a poslal domácí do vedení. 29. minuta 2:1. Po této pětiminutovce domácích se vše vrátilo do původních kolejí. Nejprve další rohy s nulovým efektem, ale pak akce Apola s Doldou a finální narážečkou Kendyho, po které šel sám na brankáře domácích Steve. Když člověk sleduje lehkost, s jakou lze takovou šanci zakončit, říká si, že to zas tak složité asi nebude… 38. minuta 2:2. Poté přišel jeden ostrý faul domácích a do konce poločasu se už de facto nehrálo, ale pouze diskutovalo, což žlutou odnesli Martin a Jirka. Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem – domácí, kteří fyzicky odpadli už v průběhu první půle, dorazit. Po hluché desetiminutovce, která plynně navázala na konec půle první jsme začali hrozit. Zpoza velkého vápna to zkusili Píťa a z trestňáku Steve. Pak měl velkou šanci Apolo, ale brankář, ač ležící, v náručí našel i opakovanou střelu. V 62. minutě nahradil Zdeněk Kendyho. V téže minutě měli domácí velkou šanci, ale útočník místo střely z první zvolil zpracování míče a tutovku zazdil. O minutu později to opět zkoušel z trestňáku Steve, ale ani nadvakrát branku domácích netrefil. Rozhodující moment utkání přišel v 66. minutě, kdy Jirka podcenil hlavičkový souboj po autovém vhazování, následně Luboš nepředskočil hlavičkujícího hráče a Píťa nepřetlačil hostujícího útočníka, který míč donesl do prázdné brány na prsou. 3:2. Od tohoto okamžiku domácí rezignovali na mezihru a omezili se na střežení svého hubeného vedení. Roman ještě poslal Ládu místo Danečka. Tvrdou obranu domácích podpořil i dezorientovaný sudí, který poslední půlhodinu přestal pískat úplně. Proto se spíše než hrálo diskutovalo s rozhodčím, a tak už vyrovnat pomalu nebylo z čeho. Ještě přišlo několik našich střel a závarů před bránou domácích, ale když Steve z dalšího trestňáku trefil jen tyč, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Je velkou škodou, že během jednoho týdne dokážeme vyhrát nad silným leaderem soutěže a následně prohrát s průměrnými Ledčicemi.

Na zoufání není čas, protože již v neděli na domácím hřišti skládáme reparát ve vltavském derby s Chvatěruby, na které všechny příznivce srdečně zveme.